Co zrobić, gdy dziecko ma kolkę?

Co zrobić, gdy dziecko ma kolkę?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kolka u małego dziecka to dolegliwość, która co prawda nie zagraża bezpośrednio jego bezpieczeństwu czy zdrowiu, lecz może się stać powodem niepotrzebnego stresu nie tylko dla samego malucha, ale również jego rodziców. Dlatego w sytuacji, gdy tylko pojawią się pierwsze objawy kolki, należy zastosować kilka skutecznych metod na jej zwalczenie, a następnie koniecznie wybrać się do lekarza na konsultację.

Kilka skutecznych metod – poradnik dla każdego odpowiedzialnego rodzica

Kolka u dziecka to zazwyczaj niezwykle trudne przeżycie dla każdego rodzica. Dolegliwości tej towarzyszy bowiem prężenie się malucha, napinanie przez niego ciała i głośny płacz. Warto podkreślić, że niewiele może tutaj pomóc noszenie go na rękach lub przytulanie.

Warto natomiast pomyśleć choćby o wkładzie ogrzewającym z octanem sodu spożywczego, który pomoże załagodzić objawy. Jest on dostępny na okiemmaluszka.pl. Jeśli to rozwiązanie okaże się nieskuteczne, wówczas mamy jeszcze do wyboru szereg innych, zalecanych przez lekarzy i rodziców metod.

Zmiana pozycji w trakcie karmienia – przyczyną kolki u noworodka jest często zbyt szybkie i intensywne ssanie przez niego piersi, dlatego warto podjąć próbę karmienia w pozycji delikatnie odchylonej do tyłu, która powoduje, że mleko płynie pod górkę, a dziecko siłą rzeczy pije znacznie wolniej.

Stosowanie tzw. chwytu kolkowego – polega on na ułożeniu malucha na przedramieniu, koniecznie brzuchem do dołu, tak aby głowa znalazła oparcie na naszej dłoni, a ręce i nogi zwisały po bokach.

Masowanie brzuszka – najlepiej robić to otwartą dłonią, wykonując ruchy okrężne, zgodne z kierunkiem wskazówek zegara.

Ciepły okład – np. z pieluszki tetrowej ogrzanej za pomocą żelazka. Warto też pamiętać o termoforze z pestek wiśni, który załagodzi objawy kolki, a przy tym pięknie pachnie i uspokaja.

Podanie herbaty koperkowej lub kropli na kolkę z apteki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy warto skorzystać z pomocy białego rewidenta?
Kiedy warto skorzystać z pomocy białego rewidenta?
Spółki mające osobowość prawną, czyli m.in. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółka akcyjna, zobligowane są na mocy ustawy o rachunkowości […]
Ostatnie wpisy