Gazobetony – zastosowanie, funkcje, cena

Gazobetony – zastosowanie, funkcje, cena
modna-wiedza
Budowa
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gazobeton to inaczej beton komórkowy. Powstaje poprzez wpuszczenie gazu (np. powietrza) pod odpowiednim ciśnieniem do utworzonej mieszanki cementowej. Powstający w ten sposób materiał jest wytrzymały, solidny, a przy tym stosunkowo lekki. Gazobetony stosowane są w wielu miejscach i placach budowy, pozwalając wznieść w krótkim czasie dobrej jakości konstrukcje. Poniżej przedstawiamy kluczowe parametry gazobetonu oraz podpowiadamy ile kosztuje jego wykorzystanie.

Gazobetony – najważniejsze cechy 

Dzięki uzyskaniu porowatej struktury gazobetony są wysoce odporne na zmiany temperatur. Nawet jedna warstwa ściany stworzonej przy użyciu gazobetonu będzie solidną izolacją. Możliwe jest nawet dodatkowe poprawienie właściwości termoizolacyjnych – poprzez zastosowanie zaprawy ciepłochronnej lub klejowej. 

Gazobetony oferowane są w różnych wersjach o odmiennej gęstości. Najpopularniejszym wyborem są te w przedziale od 400 do 700 kg na metr sześcienny. Rzadziej stosuje się gazobetony o gęstości 300-350 kg. Oczywiście im parametr ten jest wyższy, tym większa będzie odporność gazobetonu na działanie mechaniczne. Niestety zarazem maleje zdolność gazobetonu do izolacji termicznej. Istotną cechą użytkową gazobetonu jest także jego łatwa obróbka. Nadaje się do cięcia piłą ręczną, żłobienia i przekłuwania.

Ile to kosztuje? 

Gazobetony cena to sprawa trudna do jednoznacznego oszacowania. Istotny jest nie tylko sam koszt zakupu materiału, ale również opłacenie usługi jego transportu oraz rozładunku, a niekiedy także robocizny za jego przetwarzanie. Cena za jedną paletę gazobetonu może wynosić od kilkudziesięciu do nawet 100 złotych. Jedna sztuka bloku gazobetonowego kosztuje natomiast od 5 do nawet ponad 20-30 zł. Ceny zależą również od konkretnego dostawcy i będą różnić się pomiędzy poszczególnymi producentami oraz regionami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Do czego służą zaślepki?
Do czego służą zaślepki?
Każdy zna słowo „zaślepka”, większości z nas trudno jednak przywołać bezpośrednio i z pamięci, czym właściwie są te przedmioty i […]
Ostatnie wpisy