Na co warto zwrócić uwagę wybierając pellet

Na co warto zwrócić uwagę wybierając pellet
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pellet drzewny to materiał opałowy cieszący się z roku na rok coraz większym uznaniem w oczach klientów. Posiada bowiem bardzo dobrą wartość kaloryczną (18-20 MJ/kg), a jednocześnie jest w pełni ekologiczny oraz stosunkowo tani – za tonę zapłacimy w granicach 700-750 zł. Oczywiście przy jego wyborze trzeba brać pod uwagę kilka istotnych czynników, tak aby zagwarantował optymalną wydajność w sezonie zimowym. Wysokiej jakości pellet workowany z certyfikatem oferuje m.in. ta konkretna firma: https://torun.pellet-robin.pl/.

Wygląd zewnętrzny to nie wszystko

Kupując pellet drzewny, w pierwszej kolejności warto zainteresować się surowcem, z jakiego został wykonany. W przypadku spalania w nowoczesnym kotle sprawdzi się materiał uzyskany ze sprasowanych trocin drzew liściastych (dębu, buka, brzozy), ponieważ zapewnia znakomite parametry opałowe. Z kolei do salonowego kominka opłaca się wybrać materiał z gatunków iglastych (sosny, świerku itp.) – głównie ze względu na zawartość żywicy, która przyjemnie pachnie i efektownie strzela. Kolejna istotna cecha pelletu to jego kolor. Zbyt ciemna barwa świadczy o zbyt długim procesie suszenia, co przekłada się bezpośrednio na spadek wydajności. Pożądany jest natomiast jednolity kolor jasno- lub średniobrązowy – bez żadnych drobin w odmiennym odcieniu. Duże znaczenie ma ponadto ciężar właściwy omawianego paliwa stałego. Powinien on wynosić między 0,6 a 0,7 kg/l, co oznacza strukturę optymalnie zbitą. Na koniec warto dodać, że dobry pellet ma całkowicie gładką powierzchnię, pozostawia po sobie bardzo mało popiołu i bez problemu tonie w wodzie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy założenie implantu to najlepsze rozwiązanie?
Kiedy założenie implantu to najlepsze rozwiązanie?
Utrata zębów jest powodem dużego dyskomfortu oraz braku pewności siebie. Nawet pojedyncze ubytki mogą powodować problemy z przeżuwaniem, mówieniem, czy […]
Ostatnie wpisy