Bez kategorii

5 funkcjonalnych gadżetów dla fotografa

3 września 2020

Praca fotografa należy do niezwykle kreatywnych zajęć i odbywa się w różnych warunkach – zarówno w stacjonarnym studiu, jak i  w terenie czy na sali weselnej. Sprawne wykonywanie zdjęć nie byłoby możliwe bez posiadania wielu funkcjonalnych akcesoriów. Przy ich wyborze trzeba koniecznie pamiętać o tym, aby były w pełni kompatybilne z konkretnym modelem aparatu (przede wszystkim pod względem technicznym). W przeciwnym razie jedynie niepotrzebnie wydamy na nie ciężko zarobione pieniądze.

Zewnętrzna lampa to strzał w dziesiątkę

Akcesoria dla fotografa obejmują wiele rozmaitych elementów, ale w niniejszym artykule zostanie wymienionych pięć wybranych, które wydają się najbardziej przydatne w codziennej pracy. Z całą pewnością w tej kategorii mieści się zewnętrzna lampa błyskowa, która służy do rozjaśniania przestrzeni w warunkach ograniczonej widoczności. Dysponuje ona dużo większą mocą niż wersja zamontowana na stałe w sprzęcie, a poza tym jest wyposażona w ruchomą głowicę pozwalającą na bezproblemowe skierowanie wiązki światła na sufit (gwarancja bardziej plastycznych zdjęć).

Drugim pożytecznym gadżetem jest futerał na aparat wykonany z wytrzymałego materiału odpornego na wilgoć. Skutecznie ochroni on urządzenie przed zamoknięciem w przypadku niekorzystnej pogody (alternatywę stanowi specjalny plecak bądź torba). 

Ponadto, przyda się także:

– zapasowa karta pamięci SD – najlepiej o pojemności minimum 16 GB (kosztuje około 40-50 zł)

– solidny trójnożny statyw z głowicą (o udźwigu przekraczającym wagę sprzętu) – okaże niezbędny w trakcie robienia zdjęć w plenerze

– mobilna ładowarka do baterii i akumulatorków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *