Agregaty prądotwórcze i ich wszechstronne zastosowanie na rynku

Agregaty prądotwórcze i ich wszechstronne zastosowanie na rynku
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Agregaty prądotwórcze to nowoczesne urządzenia samoczynnie wytwarzające energię elektryczną. Z tego względu potocznie określa się je mianem generatorów prądu. Standardowy model składa się przede wszystkim z wydajnego silnika spalinowego, ale także solidnej obudowy, prądnicy, rozdzielnicy, tłumika spalin, pojemnego akumulatora, zbiornika na paliwo oraz szeregu czujników o charakterze kontrolno-pomiarowym. Właściwości agregatu pozwalają na jego wykorzystanie w różnych dziedzinach życia. 

Sprzęt niezbędny zarówno w warunkach domowych, jak i przemysłowych

Agregat prądotwórczy służy głównie do zasilania rozmaitych urządzeń i układów w razie wystąpienia awarii sieci energetycznej. Charakteryzuje się przy tym dużą wydajnością działania i łatwością obsługi. Jest powszechnie wykorzystywany np. na placach budowy, gdzie stanowi istotne źródło prądu dla maszyn używanych w czynnościach typowo remontowych i konstrukcyjnych (betoniarek, szlifierek, młotowiertarek itp.). Poza tym pełni rolę swoistego zabezpieczenia w domach prywatnych, budynkach użyteczności publicznej, niewielkich zakładach produkcyjnych, serwerowniach i firmach hostingowych. W tym przypadku zasila całą instalację oświetleniową oraz elektryczną, umożliwiając przebywającym wewnątrz osobom normalne funkcjonowanie lub zapewniając ciągłość pracy. Sporą popularnością cieszy się agregat prądotwórczy do ciągnika i innych maszyn rolniczych – o minimalnej mocy 24 kM i napięciu 230 V. W znacznym stopniu ułatwia on wykonywanie podstawowych czynności w gospodarstwie, eliminując niepożądane przestoje, a tym samym  straty finansowe. Dodajmy, że omawiane urządzenie sprawdza się również podczas imprez masowych, w gabinetach medycznych i w placówkach straży pożarnej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie się ubiegać o pomoc w zakresie przysługującego odszkodowania?
Gdzie się ubiegać o pomoc w zakresie przysługującego odszkodowania?
Sprawy związane z odszkodowaniami są z reguły dość trudne do rozwiązania oraz zazwyczaj przeciągają się mocno w czasie. Bardzo często […]
Ostatnie wpisy