akimi urządzeniami można sterować za pomocą wifi?

akimi urządzeniami można sterować za pomocą wifi?
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Inteligentne rozwiązania w Twoim domu

Obecnie urządzenia, które jakiś czas temu wydawały się być super zaawansowaną technologią z przyszłości, stają się dostępne dla każdego z nas i wchodzą do powszechnego użytku. Zarówno ich cena, jak i sposób montażu czy obsługi, stają się coraz bardziej przystępne. Możemy zdalnie kierować tym, co dzieje się w naszym domu, będąc na urlopie, czy w pracy.

Urządzenia, które sprawią, że nasz dom będzie domem przyszłości

Korzystając z popularnych już teraz na rynku urządzeń, które za pomocą smartfona pozwolą nam na zarządzanie tym, co dzieje się w środku, można wymienić elementy do sterowania oświetleniem (kontrola tego kiedy światło się zapala, jego intensywności czy koloru), ogrzewaniem (temperatura w poszczególnych pomieszczeniach, godziny w jakich działa ogrzewanie), oczyszczaniem powietrza. Od jakiegoś czasu obserwujemy też, jak zdobywają poszczególne domy automatyczne zamki do drzwi. To rozwiązanie może wydawać się kontrowersyjne, budzi na pewno więcej wątpliwości niż pozostałe. Co jeśli technologia zawiedzie, drzwi same się otworzą, lub zrobimy to przypadkiem?

Okazuje się, że dopracowane rozwiązania uprzedzają te wątpliwości, a pokazują to testy takie jak w przypadku gdy sprawdzano zamek Gerdalock v3. Zastosowane rozwiązania chronią nas przed nami samymi, a szansa na to, że sami zapomnimy zamknąć dom klasycznym zamkiem, jest dużo większa, niż na to, że zawiedzie nowoczesna technologia. Jest to zasługa inteligentnego oprogramowania, które skutecznie chroni nas przed własną niewiedzą czy zapominalstwem.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ochrona przeciwpożarowa w zakładzie pracy – ­jakie obowiązki ma pracodawca?
Ochrona przeciwpożarowa w zakładzie pracy – ­jakie obowiązki ma pracodawca?
Bezpieczeństwo pracowników na terenie zakładu pracy jest bardzo istotną kwestią, dlatego też każdy pracodawca jest zobowiązany do spełniania określonych wymagań […]
Ostatnie wpisy