Auto na akumulator – oryginalny prezent dla malucha

Auto na akumulator – oryginalny prezent dla malucha
modna-wiedza
Hobby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogromną popularnością cieszą się w ostatnich latach mobilne samochody dla dzieci. W czasach, kiedy maluchy mają praktycznie wszystko, coraz częściej dziadkowie, rodzice, a nawet dalsza rodzina decydują się na składkowy prezent z okazji urodzin, czy świąt. W ten sposób pociecha zyskuje oryginalną, wysokiej jakości zabawkę, której z pewnością nie rzuci po kilku dniach. Na co zwrócić uwagę szukając takiego prezentu?

Wiek dziecka

Zazwyczaj autka dla dzieci na akumulator dedykowane są dla maluchów powyżej 3 roku życia, ale na rynku można także znaleźć modele dla młodszych. Powinny one posiadać bezpieczne pasy, najlepiej pięciopunktowe oraz pilot, dzięki któremu to rodzic będzie mógł sterować pojazdem. Ważne też, aby podczas ruszania samochód nie wyrywał zbyt mocno do przodu. Może to zniechęcić, a nawet przestraszyć szczególnie najmłodszych użytkowników.

Dla dzieci  w wieku powyżej 3 lat nadal przydadzą się pasy bezpieczeństwa, ale spokojnie wystarczą dwupunktowe. Auto może posiadać też większy silnik, który pozwoli na szybsze przemieszczanie się. Dużą atrakcją będą otwierane drzwi oraz dodatkowy bagażnik. Jeśli dziecko ma przynajmniej 6 lat, warto wybrać już większy pojazd typu quad lub buggy.

Na jaki model się zdecydować?

Najlepiej zgodny z zainteresowaniami dziecka, ale musi być też dopasowany do wieku, wagi oraz nawierzchni, po której auto będzie się poruszało. Do jazdy po miejskich chodnikach nada się każdy. Jednak jeśli samochód będzie użytkowany na łąkach, leśnych drogach, pagórkowatym terenie, lepiej sprawdzą się modele z szerokimi i wysokimi kołami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy warto posiadać swój prywatny basen?
Czy warto posiadać swój prywatny basen?
Przydomowy basen to świetne miejsce do zabaw dla całej rodziny. Jeszcze do niedawna posiadanie basenu kojarzyło się z luksusem zarezerwowanym […]
Ostatnie wpisy