Awarie klimatyzacji w aucie – co najczęściej się psuje?

Awarie klimatyzacji w aucie – co najczęściej się psuje?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jazda latem bez sprawnie działającej klimatyzacji, to prawdziwy koszmar. Brak odpowiedniej kontroli lub nadmierna eksploatacja sprawiają, że ta ważna część auta przestaje właściwie funkcjonować. W sytuacjach, gdy temperatura na zewnątrz przekracza 25 stopni Celsjusza podróż, zwłaszcza ta dłuższa, będzie z pewnością bardzo męcząca.

Przyczyny awarii

Klimatyzacja jest podatna na usterki lub awarie. Słabe chłodzenie lub niepokojące odgłosy, to sygnał, że coś jest z nią nie tak. Co może przyczyniać się do awaryjności tego ważnego elementu pojazdu? Przede wszystkim nadmierne zabrudzenie. Jest ono niebezpieczne szczególnie dla skraplacza. Regularne czyszczenie chłodnicy z pewnością przedłuży żywotność układu klimatyzacyjnego.

Naprawa klimatyzacji

Inną przyczyną złej pracy urządzenia schładzającego może być jego rozszczelnienie. Wówczas bardzo szybko przestaje pracować cały układ. Przetarcie wężyków lub pęknięcie zaworu rozprężnego powoduje automatyczny zanik działania systemu. Kolejną przyczyną może być nieprawidłowo działające sprzęgło sprężarki klimatyzacji. Na szczęście nie ma problemu z nabyciem tej części. Poza tym w każdym warsztacie samochodowym możemy usunąć tę usterkę. Szczególnie jest to ważne tuż przed sezonem wakacyjnym, kiedy wielu wybiera się na urlop w daleką podróż.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z czyjej pomocy skorzystać, w razie awarii lub usterki pojazdu?
Z czyjej pomocy skorzystać, w razie awarii lub usterki pojazdu?
Samochody służą nam niemal codziennie. Przy tak częstym użytkowaniu w maszynie bardzo łatwo dochodzi do różnego rodzaju uszkodzeń. Niestety nawet […]
Ostatnie wpisy