Bezpieczna jazda rowerem – o co zadbać?

Bezpieczna jazda rowerem – o co zadbać?
modna-wiedza
Hobby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jazda rowerem może sprawiać wiele przyjemności i przyczynić się do poprawienia kondycji i samopoczucia. Dla wielu osób sezon rowerowy trwa cały rok. Trzeba pamiętać, że każda pora roku i warunki pogodowe wymagają specyficznego przygotowania swojego pojazdu. Najważniejsze, żeby podróżować bezpiecznie dla siebie i swoich dwóch kółek.

Na rower jesienią i zimą

Jesienią łatwiej o deszczową pogodę. Dla rowerzysty oznacza to konieczność pokonywania kałuż błotnych. Wielu z tych, którzy w sezonie letnim maksymalnie „odchudzają” swój pojazd z wszystkich zbędnych balastów, w okresie jesienno-zimowym ponownie zakładają błotniki na rower, żeby uchronić sprzęt a także ubranie przez zabłoceniem i zamoczeniem. Poza tym, żeby ochronić łańcuch rowerowy przed niekorzystnym działaniem wilgoci oraz nadmiernym zużyciem, warto zabezpieczyć go specjalnym smarem przystosowanym do pracy w warunkach mokrych.

Ponadto, kiedy dni stają się coraz krótsze, a i za dnia często niebo jest ponure, rowerzysta musi zadbać o to, żeby być dobrze widocznym. Warto zaopatrzyć się w kamizelkę lub szelki odblaskowe, które umożliwiają innym użytkownikom drogi spostrzeżenie rowerzysty nawet z kilkuset metrów. Wszelkie akcesoria przydatne podczas jazdy rowerem zimą i jesienią można zamówić online. Dobrze wyposażony internetowy sklep rowerowy oferuje nie tylko atrakcyjne ceny, ale również szybką realizację zamówienia. Można tam także zakupić odpowiedni ubiór dla rowerzysty jeżdżącego zimą, na przykład kominiarki ochraniające głowę i szyję przed wychłodzeniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak być bardziej efektywnym w pracy?
Jak być bardziej efektywnym w pracy?
Pracę zawodową wykonujemy nie tylko po to, żeby otrzymywać wynagrodzenie finansowe. Dla większości z nas jest ona także okazją do […]
Ostatnie wpisy