Co jaki czas należy zorganizować szkolenie BHP?

Co jaki czas należy zorganizować szkolenie BHP?
modna-wiedza
Budowa
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Troska o zapewnienie właściwych warunków pracy oraz o bezpieczeństwo pracowników, jest jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy. W wielu wypadkach ma również duże znaczenie dla morale załogi. 

Szkolenie BHP – co warto o nim wiedzieć?

W celu zapewnienia zaznajomienia pracowników z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy, Kodeks Pracy nakłada na pracodawców obowiązek organizacji szkoleń z tego zakresu. Należy przy tym wyróżnić dwa typy wspomnianych obowiązkowych zajęć. Wstępne szkolenie prowadzi się w odniesieniu do każdego nowo zatrudnionego pracownika. Aby jednak wiedza z zakresu BHP była systematycznie odświeżana i uzupełniana, konieczne są regularne szkolenia związane z tą dziedziną. W przypadku stanowisk robotniczych o standardowym poziomie narażenia szkolenia takie powinny być organizowane co najmniej raz na trzy lata. Ich przeprowadzenie zleca się najczęściej wyspecjalizowanym firmom. Działają one nie tylko w wielkich aglomeracjach, lecz również w małych i średnich miastach. Nie ma się czemu dziwić, pod względem rynku na szkolenia BHP Nowy Dwór Mazowiecki jest równie chłonny, jak ten stołeczny. Warto oczywiście postawić na sprawdzone rozwiązania w tym zakresie i współpracować z firmami o wysokich kompetencjach. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowoczesna sofa czy wersalka?
Nowoczesna sofa czy wersalka?
Podczas aranżacji salonu zastanawiamy się często, co będzie lepszym rozwiązaniem — sofa, czy może wersalka? Z pewnością przed podjęciem ostatecznej […]
Ostatnie wpisy