Co jaki czas należy zorganizować szkolenie BHP?

Co jaki czas należy zorganizować szkolenie BHP?
modna-wiedza
Budowa
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Troska o zapewnienie właściwych warunków pracy oraz o bezpieczeństwo pracowników, jest jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy. W wielu wypadkach ma również duże znaczenie dla morale załogi. 

Szkolenie BHP – co warto o nim wiedzieć?

W celu zapewnienia zaznajomienia pracowników z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy, Kodeks Pracy nakłada na pracodawców obowiązek organizacji szkoleń z tego zakresu. Należy przy tym wyróżnić dwa typy wspomnianych obowiązkowych zajęć. Wstępne szkolenie prowadzi się w odniesieniu do każdego nowo zatrudnionego pracownika. Aby jednak wiedza z zakresu BHP była systematycznie odświeżana i uzupełniana, konieczne są regularne szkolenia związane z tą dziedziną. W przypadku stanowisk robotniczych o standardowym poziomie narażenia szkolenia takie powinny być organizowane co najmniej raz na trzy lata. Ich przeprowadzenie zleca się najczęściej wyspecjalizowanym firmom. Działają one nie tylko w wielkich aglomeracjach, lecz również w małych i średnich miastach. Nie ma się czemu dziwić, pod względem rynku na szkolenia BHP Nowy Dwór Mazowiecki jest równie chłonny, jak ten stołeczny. Warto oczywiście postawić na sprawdzone rozwiązania w tym zakresie i współpracować z firmami o wysokich kompetencjach. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Meble do ogrodu, które muszą być dobrej jakości
Meble do ogrodu, które muszą być dobrej jakości
Zaaranżowanie ogrodu to nie lada wyzwanie dla właściciela działki. Zagospodarowanie przestrzeni roślinami to tylko część pracy, którą należy wykonać. Zachwycające […]
Ostatnie wpisy