Co obejmuje kurs na prawo jazdy?

Co obejmuje kurs na prawo jazdy?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Część teoretyczna

Żeby przystąpić do kursu na prawo jazdy, kandydat musi najpierw spełnić wszystkie wymogi formalne narzucone przez ustawodawcę. Dotyczą one przede wszystkim wieku kandydata oraz jego stanu zdrowia. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, można przystąpić do poszukiwania szkoły dla przyszłych kierowców.

Każdy ma prawo wybrać dowolny ośrodek szkolenia w kraju. Najlepiej korzystać z usług z lokalnych firm, które przygotowują do zdania egzaminu w danym mieście. Jeśli interesuje nas dobra szkoła jazdy Poznań oraz inne miasta mają ich z pewnością kilka.

Po wyborze szkoły rozpoczyna się część teoretyczna składająca się z 30 godzin lekcyjnych. W czasie części teoretycznej odbywają się wykłady, podczas których przyszły kierowca uczy się przepisów ruchu drogowego, a także zasad udzielania pierwszej pomocy.

Zajęcia praktyczne

Po zakończeniu części teoretycznej, kandydat może przystąpić do części praktycznej kursu. Jeśli chodzi o osoby przygotowujące się do egzaminu kategorii B, ilość godzin zajęć praktycznych, które trzeba odbyć, nie może być mniejsza niż 30. Czas ten obejmuje zarówno jazdę na placu manewrowym, jak poruszanie się w ruchu miejskim.

Ceny kursów na prawo jazdy kategorii B są zróżnicowane i uzależnione od regionu oraz rodzaju szkoły. Zazwyczaj ich koszt oscyluje wokół 1300 zł. Należy jednak pamiętać, że aby wyrobić sobie prawo jazdy, należy zapłacić więcej. Żeby zapoznać się z wszystkimi opłatami, jakie trzeba ponieść, wystarczy wpisać w przeglądarkę internetową hasło “prawo jazdy koszt”.

Po uwzględnieniu opłat za badanie lekarskie, wyrobienie zdjęć, kurs oraz egzamin teoretyczny i praktyczny okazuje się, że łącznie wyrobienie prawa jazdy kosztuje minimum 2000 zł. Należy pamiętać, że dodatkowo płatne jest każde kolejne przystąpienie do egzaminu, a także wykupienie dodatkowych jazd.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Popraw sobie humor kolorowymi skarpetkami
Popraw sobie humor kolorowymi skarpetkami
Zabawne i przede wszystkim kolorowe skarpetki to doskonały pomysł na to, aby skutecznie poprawić sobie humor. Wystarczy spojrzeć na wybrany […]
Ostatnie wpisy