Co to jest integracja JPK?

Co to jest integracja JPK?
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Uszczelnianie systemu podatkowego

Od pierwszego stycznia 2018 każdy przedsiębiorca ma obowiązek przesyłania w formie elektronicznej organom podatkowym raportów zapisanych w formacie JPK (jednolity plik kontrolny). Raport przesłany w pliku JPK zawiera zestaw uszeregowanych informacji, które pozwalają organom skarbowym na szybsze i sprawniejsze weryfikowanie działalności przedsiębiorstw. Żeby firma mogła przesyłać raporty musi dysponować systemem informatycznym umożliwiającym tworzenie plików JPK.

Integracja JPK to usługa polegająca na dostosowaniu istniejących w firmie programów księgowych do obowiązujących wymagań. Integracja obejmuje przede wszystkim stworzenie interfejsu łączącego istniejący system księgowy z systemem urzędu skarbowego, umożliwiającego zdalne przesyłanie zestawień. Wybór doświadczonej firmy zajmującej się integracją JPK, takiej jak https://www.jeton.pl/, pozwala uniknąć błędów w raportowaniu i stworzeniu plików JPK zgodnych z wymaganiami organów skarbowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Budowa oczyszczalni przydomowej – samodzielnie czy z firmą?
Budowa oczyszczalni przydomowej – samodzielnie czy z firmą?
Coraz większa ilość inwestorów w trakcie budowy domów czy też innych obiektów, takich jak szkoły, hotele lub pensjonaty, decyduje się […]
Ostatnie wpisy