Człowiek i styl

Codzienne oczyszczanie i pielęgnacja twarzy – poradnik krok po kroku

24 sierpnia 2021

Oczyszczanie i pielęgnacja to nie tylko rytuał dla kobiet, które na co dzień się malują. Odpowiednie dbanie o skórę twarzy jest ważne dla każdego rodzaju cery, bez względu na jej wiek. Dobranie właściwych produktów to najlepsze, co można zrobić dla swojej skóry. Poranna rutyna pielęgnacyjna powinna opierać się na kilku niezawodnych krokach, które powtarzane codziennie, zadbają o twarz, oczyszczą ją ze wszystkich zabrudzeń i zahamują procesu starzenia się.

Wszystko, o co musisz zadbać podczas porannej pielęgnacji

Na początek przychodzi czas na dwuetapowe oczyszczanie. Pierwszym składnikiem powinien być płyn micelarny, który zmywa pozostałości makijażu z poprzedniego dnia. Następnie warto sięgnąć po delikatny żel do mycia twarzy, ale bez miceli, żeby nie zaszkodzić skórze. W ten sposób będzie ona dokładnie oczyszczona po poprzedniej nocy. Kolejnym krokiem może być użycie maseczki z odpowiednimi składniki albo serum do twarzy. Tego kroku nie należy stosować codziennie, ale raz albo dwa razy w tygodniu.

Wiele osób poprzestaje na maseczkach, ale jeśli się ich nie stosuje, warto sięgnąć po tonik do twarzy. Jeszcze mocniej oczyszcza buzię i pozwala przywrócić naturalne pH skóry. Na sam koniec porannej pielęgnacji warto nałożyć krem. Dzięki niemu skóra przez cały dzień będzie nawilżona. Krem musi być dostosowany do rodzaju cery, żeby nie przetłuszczał jej w ciągu doby. Raz na tydzień można też zdecydować się na delikatny peeling twarzy, pomagający pozbyć się martwego naskórka. Ten krok jest szczególnie ważny, jeśli na co dzień nakłada się makijaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *