Części do koparek budowlanych, które należy regularnie wymieniać

Części do koparek budowlanych, które należy regularnie wymieniać
modna-wiedza
Budowa
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Koparki to ciężkie maszyny wykorzystywane na placach budowy. Pełnią niezwykle istotną rolę, ponieważ w znacznym stopniu ułatwiają wykonywanie wszelkich robót ziemnych (doskonały przykład to choćby tworzenie wykopów pod fundamenty). Niestety wskutek intensywnej eksploatacji w trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych są narażone na różnego rodzaju awarie. Aby zapobiec poważnym problemom w funkcjonowaniu takiego sprzętu, należy co jakiś czas poddawać go przeglądowi serwisowemu połączonemu z wymianą konkretnych części. 

Gwarancja braku opóźnień i strat finansowych

W omawianych maszynach zdecydowanie najczęściej psują się elementy ruchome. Mowa tutaj przede wszystkim o łyżce, za pomocą której wybiera się ziemię i przenosi rozmaite materiały. Jest ona poddawana ogromnym obciążeniom powodującym nierzadko jej wygięcie się albo wyłamanie zębów. Oczywiście potencjalnych uszkodzeń może być dużo więcej. Jeśli myślimy o funkcjonalnych i wytrzymałych łyżkach do koparek, to znajdziemy je głównie w specjalistycznych hurtowniach motoryzacyjnych. Drugą kategorię komponentów wymagających regularnej wymiany stanowią szyby podatne na pęknięcia i inne uszkodzenia natury mechanicznej. Dochodzi do nich zazwyczaj wskutek szkodliwego działania gradu, nieprawidłowego odmrażania, uderzenia kamieniem bądź zwykłej nieuwagi operatora, który np. podjechał za blisko dużej gałęzi drzewa. Pozostałe części zasługujące na szczególną uwagę to: elementy karoserii (zwłaszcza błotniki ochronne), gąsienice mające bezpośredni kontakt z podłożem, czujniki sterownicze, wał napędowy, a także drążek kierowniczy znajdujący się w kabinie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czego można używać w trakcie trwania miesiączki?
Czego można używać w trakcie trwania miesiączki?
Miesiączka, nazywana też menstruacją lub okresem, jest cyklicznym zjawiskiem zachodzącym w organizmie każdej dojrzałej kobiety. Polega ona na złuszczaniu się […]
Ostatnie wpisy