Czy kwadratowe paznokcie są nadal w modzie?

Czy kwadratowe paznokcie są nadal w modzie?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trendy w stylizacji paznokci przychodzą i odchodzą. Zmieniają się wzory i kolory. Eksperymentujemy też z kształtami naszych płytek paznokciowych. Bez względu na gusta i upodobania, zadbane dłonie i perfekcyjnie wykonany manicure to wizytówka kobiety.

Jaki kształt paznokci nigdy nie wyjdzie z mody?

Ostro zakończone sztylety, czyli paznokcie typu „stiletto”, ścięta na końcu „baletnica” czy asymetryczna „szminka” to niebanalne i oryginalne kształty. Niektóre z nas chętnie szokują nimi na co dzień, inne wybierają je tylko od święta i na specjalne okazje. Wielbicielki naturalnego stylu decydują się na inne kształty. Spośród nich znajdą się paznokcie kwadratowe, które zdają się być nieprzemijającym trendem wśród kobiet młodszych, jak i tych dojrzałych. Są doskonałą bazą do klasycznego frencha, czyli manicure francuskiego, świetnie wyglądają też pomalowane na cieliste kolory nude lub pokryte zwykłym, bezbarwnym lakierem. Ten kształt może być nie tylko piękny i stylowy, ale też niezwykle wygodny na co dzień, jak i w utrzymaniu i okresowym opiłowywaniu. Najlepiej sprawdza się u posiadaczek smukłych dłoni i długich, szczupłych palców, a tak opiłowane paznokcie mogą być zarówno bardzo długie, średnie, jak i krótkie. Z łatwością można je też zmienić na tzw. miękki kwadrat, czyli kształt bardzo zbliżony, posiadający jednak nieco zaokrąglone boki (tzw. squoval). Kwadratowe paznokcie to nie tyle kwestia mody, ile oczywisty wybór wielu kobiet, które cenią sobie przede wszystkim naturalność swojego wyglądu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z czego zrobiony jest papier toaletowy?
Z czego zrobiony jest papier toaletowy?
Papier toaletowy jest niezbędnym wyposażeniem każdej łazienki. Jest to jeden z najczęściej kupowanych środków higienicznych. Wybór papieru toaletowego, jaki znaleźć […]
Ostatnie wpisy