Dom i otoczenie

Czy mieszkanie na poddaszu może być wygodne?

13 maja 2019

Mieszkanie na poddaszu wcale nie musi być nudne! Może być też wygodne, o ile dobrze je urządzimy. Podstawą są plastikowe okna, więc jeśli w naszym pomieszczeniu ich nie ma – wymieńmy te obecne, lub skontaktujmy się w tej sprawie z właścicielem. Okna dachowe pozwolą nam uzyskać więcej światła, a to ma ogromny wpływ na codzienne samopoczucie. Takie lokum kojarzy się też z rustykalnym stylem. Nie zawsze jest perfekcyjne, co oddaje ducha dawnych czasów. Możemy więc sprawdzić w internecie, który producent foteli produkuje stylizowane na przykład na przedwojenne lata siedziska. Kinkiety ścienne, a nawet gołe żarówki to coś, co również odda ducha tamtych czasów.

Wygoda przede wszystkim

Styl stylem, ale w mieszkaniu liczy się to, aby było nam wygodnie. Przebywamy w nim przecież na co dzień, a okazjonalne przyjęcia dla znajomych organizujemy tylko raz na jakiś czas. Gdy już jednak przyjdą oni do nas w odwiedziny, warto mieć gdzie spędzić z nimi wieczór. By mieć więcej miejsca w kuchni, warto wesprzeć się hokerem i ustawić go przy jednym z blatów. Wtedy nie tylko stwarzamy więcej przestrzeni, ale zyskujemy też przyjemny, barowy klimat.

To w połączeniu z niepowtarzalnym charakterem lokum na poddaszu stworzy znakomitą mieszankę. Uczestnicy imprezy będą zachwyceni naszym gniazdkiem. Pozostaje nam jeszcze tylko zaprojektować miejsce do spania. Gdy nie mamy wiele przestrzeni, nie musimy koniecznie wydzielać osobnego pokoju. Wystarczy tylko przedzielić nasz salon z sypialnią za pomocą półki z książkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *