Dom i otoczenie

Czy warto kupować skórzane meble?

3 sierpnia 2019

Klimat oraz styl salonów w naszych domach buduje bardzo wiele elementów – m.in. kolorystyka ścian, rodzaj pokrycia podłogi czy okienne dekoracje. Nie mniej ważny jest również design mebli przeznaczonych do wypoczynku, ponieważ stanowią one nierzadko centralny element całego pomieszczenia. Ich wybór jest ogromny, ale warto postawić zwłaszcza na kanapy, narożniki i fotele skórzane – materiał ten jest bowiem niezwykle elegancki i posiada wiele innych zalet. Zostaną one wymienione w dalszej części artykułu.

Skóra i jej niezwykłe właściwości

Meble obite naturalną skórą mają równie wielu zwolenników, jak i przeciwników. Nie zmienia to jednak faktu, że tapicerka skórzana posiada mnóstwo zalet użytkowych i estetycznych. Najważniejszą jest szlachetność materiału pochodzenia zwierzęcego. Do produkcji mebli używa się bowiem odpowiednio wyselekcjonowanych i wykrojonych płatów skór, które powstają w najlepszych garbarniach na świecie. 

Kolejną zaletą omawianych produktów jest fakt, że są elastyczne (mogą ulegać rozciąganiu albo kurczeniu) i bardzo miękkie oraz przyjemne w dotyku (idealne do drzemki lub relaksu z książką w ręku). Dzięki wysokiej plastyczności kanapa lub fotel zachowują zawsze pierwotny kształt. Trzecim powodem, dla którego warto postawić na tego typu meble jest fakt, że skóra doskonale współpracuje z otoczeniem, czyli oddycha, dopasowuje się do temperatury, a także wchłania oraz wydala wilgoć, dzięki czemu skutecznie reguluje jej poziom we wnętrzu.

Efektem jest niesamowite uczucie komfortu, którego doznaje użytkownik. Pozostałe zalety wyrobów ze skórzaną tapicerką to m.in. łatwość w czyszczeniu i konserwacji, ekologiczność (materiał przyjazny alergikom) i długowieczność (utrzymują swoje walory użytkowe przez wiele lat). Jeśli zależy nam na wysokiej jakości meblach skórzanych, to warto pomyśleć o narożnikach z funkcją relax dostępnych na  https://bostonsofa.pl/narozniki-skorzane-do-salonu-z-funkcja-relax lub fotelach z zagłówkiem podłokietnikami i regulacją oparcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sześć + 20 =