Czy z zamówionego towaru można zrezygnować?

Czy z zamówionego towaru można zrezygnować?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprzedaż towarów przez internet charakteryzuje się tym, że klient posiada określone uprawnienia związane z zakupem. Jedną z istotnych regulacji jest prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży danego produktu w konkretnym czasie i na dodatek bez konieczności podawania przyczyny. Warto podkreślić, że zasada ta dotyczy nie tylko sprzedaży materialnych dóbr, ale również usług.

Brak konsekwencji to duży przywilej

Rezygnacja z zakupu towaru i wynikające z tego odstąpienie od umowy jest niczym innym jak oświadczeniem woli jednej ze stron transakcji (klienta), które w konsekwencji prowadzi do jej ostatecznego rozwiązania. Umowa jest zatem traktowana w taki sposób, jakby nigdy nie doszło do jej zawarcia. Dotyczy to zarówno przesyłek realizowanych przez pocztę, jak i przewozowe firmy prywatne. Jeśli chodzi o stricte przesyłki kurierskie Zielona Góra jest miastem, w którym wszystkie funkcjonujące firmy transportowe respektują prawo klienta do rezygnacji z zakupu towaru.

Warto jednak podkreślić, że jest ono obowiązujące tylko w sytuacji, gdy kupiony przedmiot został odesłany do sprzedawcy w stanie nienaruszonym, to znaczy w idealnej kondycji, bez widocznych zadrapań czy uszkodzeń. Może on być jedynie delikatnie rozpakowany przez klienta i sprawdzony z zewnątrz, ale nigdy nie powinien być przez niego w żaden sposób używany, bo wtedy osoba sprzedająca może odmówić odebrania paczki zwrotnej. Jeśli chodzi o przesyłki kurierskie we Wrocławiu, większość firm działających na tym rynku umożliwia klientom odesłanie towaru do nadawcy bez konieczności uiszczania opłaty. Dotyczy to oczywiście sytuacji, gdy zamawiający wybrał opcję za pobraniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Oświetlenie ogrodowe – dostępne rozwiązania
Oświetlenie ogrodowe – dostępne rozwiązania
Ogród to miejsce, w którym każdy chce zaznać chociaż namiastki wolnej i prawdziwej natury. Jednocześnie ma to być przestrzeń funkcjonalna, […]
Ostatnie wpisy