Czym karmić psa i kota?

Czym karmić psa i kota?
modna-wiedza
Hobby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Domowe zwierzęta nie przysparzają zbyt wiele kłopotów, jeśli tylko odpowiednio o nie zadbamy. Kluczową kwestią jest jedzenie i to, by zwierzak otrzymywał odpowiednio zbilansowany posiłek. Wbrew pozorom karmienie czworonogów resztami z obiadu nie jest najlepszym pomysłem. O ile mięso zawiera białko i jest cennym pokarmem dla zwierząt, to już ziemniaki i warzywa to same węglowodany – zwierzak nie otrzyma w nich tego, co potrzebuje jego organizm do prawidłowego funkcjonowania. By zaoszczędzić sobie kłopotu z gotowaniem osobnych potraw dla naszych pupili, warto dać im na przykład ryby z puszki dla psa (dostępne tutaj: https://www.doggo.com.pl/220_fish4dogs )- stanowią one cenne źródło białka oraz innych niezbędnych wartości odżywczych.

Kot też musi dobrze zjeść

Koty też muszą jeść dobrze i nie chodzi tu wcale o ilość pożywienia, a o jego jakość. Sprawdzajmy więc, ile mięsa zawiera pokarm, który kupujemy. Warto też kupować ekonomicznie – karma dla kota duże opakowania pozwolą nabyć więcej jedzenia za niższą cenę w przeliczeniu na kilogram. Nabywając duże puszki w większej liczbie oszczędzamy dwa razy – raz już przy kasie w supermarkecie, bo większe opakowania to zazwyczaj mniejsza cena. Po raz drugi zaoszczędzimy na ponownym przyjeździe do sklepu lub dostawie kurierskiej. Pamiętajmy, że odpowiednio zbilansowane posiłki są podstawą diety czworonogów. Nie polują już one na inne zwierzęta, tak jak bywało dawniej. Są skazane wyłącznie na to, co im podamy. Szczególnie więc zwracajmy uwagę na to, by był to dla nich posiłek wartościowy i sycący.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne na redukcji?
Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne na redukcji?
Kiedy chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów, powinniśmy zmienić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe oraz rozpocząć aktywność fizyczną. Jeżeli mowa o tej […]
Ostatnie wpisy