Czym są suche baseny i dlaczego warto je stosować?

Czym są suche baseny i dlaczego warto je stosować?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Suchy basen różni się od tradycyjnego tym, że zamiast wodą jest wypełniony kuleczkami. Jest również mniejszy, dzięki czemu można go przechowywać w domu czy przedszkolu. Jest świetnym elementem pobudzającym rozwój dziecka i stymulującym jego aktywność, dlatego warto wykorzystać go do zabawy.

Jak suchy basen wpływa na rozwój dziecka?

Suchy basen z piłeczkami gwarantuje świetną zabawę, ale oprócz tego wpływa na rozwój zdolności motorycznych dziecka. Pomaga również w integracji sensorycznej. Dzięki niemu dziecko efektywniej organizuje bodźce, które pochodzą z otoczenia, a także ciała. Z kąpieli w kulkach mogą korzystać nie tylko starsze dzieci, ale również niemowlaki, ponieważ badania wskazują, że ma ona korzystny wpływ na rozwój mózgu dziecka. Dlaczego? Niemowlę widzi dwuwymiarowo, ponieważ jego mózg i zmysł wzroku nie są całkowicie wykształcone. Z tego powodu istotną rolę odgrywa stymulacja. W związku z tym suchy basen pełni wiele ważnych funkcji, które mają znaczenie w kontekście rozwoju dziecka, jak i wspierania jego układu nerwowego. Sprawdza się zarówno dla niemowląt, jak i starszych dzieci. Wszechstronny wybór suchych basenów odnaleźć można bowiem pod wskazanym adresem internetowym https://erehabilitant.pl/kategoria-produktu/suche-baseny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wybór farby – na co zwrócić uwagę?
Wybór farby – na co zwrócić uwagę?
Farby do malowania ścian, czy też przeznaczone farby do dachu, są dodatkowo podzielone na różne rodzaje, a oprócz tego można […]
Ostatnie wpisy