Długi weekend na motocyklu – o czym należy pamiętać?

Długi weekend na motocyklu – o czym należy pamiętać?
modna-wiedza
Hobby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Motocykl to pojazd wprost idealnie nadający się na dłuższą wyprawę weekendową w jakieś ciekawe miejsce w Polsce lub Europie. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się model typowo turystyczny, przystosowany do wielogodzinnej jazdy i zapewniający optymalny komfort kierowcy oraz pasażerowi. Przed wyruszeniem w drogę trzeba oczywiście odpowiednio się przygotować. Priorytetem jest z pewnością dokładne zweryfikowanie stanu technicznego jednośladu – ze szczególnym uwzględnieniem opon, silnika i układu kierowniczego. 

Bez pojemnych kufrów się nie obejdzie

Sprawdzenie najważniejszych podzespołów motocykla to nie jedyna wymagana czynność przed weekendową wyprawą. Oprócz tego należy koniecznie uzupełnić płyny eksploatacyjne oraz załatwić wszelkie kwestie formalne związane z ubezpieczeniem medycznym czy dokumentami pojazdu. Duże znaczenie ma również zaopatrzenie się w porządny kask, który skutecznie zabezpieczy głowę w razie kolizji lub wypadku. Najlepsze kaski motocyklowe to modele wykonane z ponadprzeciętnie wytrzymałego, a jednocześnie lekkiego włókna węglowego. Pożądanymi udogodnieniami w konstrukcji są: miękka wyściółka, otwory wentylacyjne, spojlery stabilizujące i pierścieniowe zapięcie. Kolejna niezwykle użyteczna rzecz to apteczka zawierająca podstawowe leki przeciwbólowe i środki opatrunkowe. Pamiętajmy bowiem, że w trakcie wielokilometrowej trasy mogą nas spotkać rozmaite nieprzewidziane sytuacje zdrowotne. Niezbędne okażą się też dwa kufry przeznaczone do zamontowania po bokach maszyny. Warto w nich umieścić m.in. energetyczne przekąski, butelki z chłodną wodą, nawilżane chusteczki, latarkę, scyzoryk, płaszcz przeciwdeszczowy i zestaw narzędzi naprawczych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaką kawę zainwestować aby cieszyć się wyjątkowym smakiem?
W jaką kawę zainwestować aby cieszyć się wyjątkowym smakiem?
Kawa to wyjątkowy napój, który spożywamy do posiłków, ale również oddzielnie, aby dodać sobie energii lub poczuć jej wyjątkowy smak. […]
Ostatnie wpisy