Gdzie pies powinien mieć legowisko w mieszkaniu?

Gdzie pies powinien mieć legowisko w mieszkaniu?
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zanim pies pojawi się w domu, jego opiekun powinien zastanowić się, gdzie będzie miał on swoje legowisko. Posiadanie własnego kąta będzie dla naszego pupila bardzo istotną sprawą. W ten sposób zapewnimy mu poczucie bezpieczeństwa. Świadomość posiadania ciepłego miejsca, do którego może zawsze wrócić i wypocząć sprawi, że czworonóg będzie nam za to bardzo wdzięczny. Gdzie należy umieścić w domostwie takie miejsce?

Cichy, spokojny kąt

Ustalenie, gdzie będzie stało legowisko dla psa, jest sprawą priorytetową. Nie tylko zapewni psu komfort psychiczny, ale pomoże nam zapanować nad sytuacją, gdy chcemy spożyć posiłek lub zaprosimy gości. Nasz pupil musi rozumieć, że w pewnych sytuacjach powinien pozostać na swoim miejscu. Jeśli zakupimy dla psa wygodne legowisko https://klikzoo.pl/Akcesoria-dla-psa-c380 i podamy mu smaczną kość, będzie wówczas zajęty swoimi sprawami. Na miejsce odpoczynku dla psiaka wybieramy cichy i spokojny kąt. Przeciągi, hałasy czy krzątanie się domowników pod jego nosem, to fatalny wybór. Z pewnością nie może to być przedpokój, gdyż jest to miejsce, w którym będziemy się ciągle potykać o naszego zwierzaka lub jego posłanie. Tak samo nie nadaje się do tego osobne pomieszczenie. Psa powinniśmy mieć zawsze w zasięgu wzroku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób przygotować meble do przeprowadzki?
W jaki sposób przygotować meble do przeprowadzki?
Przygotowania do przeprowadzki warto rozpocząć od zapewnienia transportu dla wszystkich mebli oraz przedmiotów i bagaży. Można w tym celu wynająć […]
Ostatnie wpisy