Jak czyścić meble metalowe?

Jak czyścić meble metalowe?
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wszyscy doskonale wiemy, że o meble trzeba w odpowiedni sposób dbać, bo jest to gwarancja ich wieloletniego użytkowania. Dotyczy to nie tylko konstrukcji drewnianych, ale również wykonanych ze stali, takich jak choćby metalowe biurko, regał czy krzesło. Są one bowiem narażone na mechaniczne uszkodzenie powierzchni, zabrudzenia oraz pojawianie się rdzy. Z tego względu muszą być regularnie czyszczone i konserwowane z użyciem właściwych środków naturalnych oraz chemicznych. 

Usuwanie brudu to prawdziwe wyzwanie

Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym w przypadku mebli wykonanych z metalu jest ich systematyczne mycie przy pomocy delikatnej, bawełnianej szmatki nasączonej w wodzie z niewielkim dodatkiem płynu do naczyń. Zaleca się unikanie preparatów bogatych w chlor i rozpuszczalników typu nitro – pod ich wpływem następuje bowiem zazwyczaj zmatowienie powłoki lakierniczej. Po zakończeniu mycia należy koniecznie bardzo dokładnie wysuszyć dany mebel, gdyż wilgoć jest głównym sprawcą pojawiania się na powierzchni brunatnych plam, czyli rdzy. A co zrobić w sytuacji, gdy pomimo naszych starań i ostrożności zauważymy ją na meblach? Jednym sensownym rozwiązaniem jest wówczas zastosowanie środka WD-40, zawierającego kwas fosforowy o dużym stężeniu (35%), który posiada silne właściwości odrdzewiające i odtłuszczające. Najlepiej nanośmy go na stoły, krzesła czy regały metalowe z użyciem pędzla. Na koniec warto jeszcze napisać kilka słów na temat usuwania wyjątkowo uporczywego brudu w postaci nalotu. Tutaj sprawdzi się idealnie roztwór sody oczyszczonej, rozrobiony w gorącej wodzie – w proporcji pół filiżanki roztworu na litr wody.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy w 2022 roku warto jeszcze czytać książki?
Czy w 2022 roku warto jeszcze czytać książki?
Czytanie to jeden z najważniejszych i najprzyjemniejszych sposobów nauki. I to nie tylko dla dzieci. Dzieci, które czytają dla przyjemności, […]
Ostatnie wpisy