Jak dbać o armaturę łazienkową?

Jak dbać o armaturę łazienkową?
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sam zakup oraz montaż armatury nie wystarczy, aby służyła ona nam przez wiele lat bez zarzutu. Należy o nią dbać, regularnie czyścić, itp…

Więc nasuwa się pytanie …

Jak dbać o armaturę łazienkową?

W przypadku baterii umywalkowych
Po pierwsze baterie umywalkowe brudne z kamienia i innych zanieczyszczeń należy regularnie czyścić. Najlepiej do tego nadają się środki chemiczne o właściwościach rozpuszczających kamień oraz bakteriobójczych.

Co w przypadku, gdy przepływ wody jest niski?

Przyczyny tego problemu są dwa:
– filtr wody (sitko), które ma na celu zatrzymywać większe cząstki ciał stałych jest brudny. Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste – wystarczy odkręcić je specjalnym kluczem lub kombinerkami.
– węże doprowadzające wodę do baterii mają niski przepływ – wystarczy je odkręcić od spodu umywalki, następnie przeczyścić lub wymienić na nowe.
Nie należy również zapomnieć o serwisowaniu samej głowicy. Raz na pół roku konieczne jest oczyszczenie jej z kamienia i innych zabrudzeń, aby nie uległa uszkodzeniom mechanicznym (najczęściej są to uszkodzenia uszczelek) spowodowanym przez cząstki brudu.

W przypadku brodzików

Osoby posiadające brodziki prostokątne i inne rodzaje mają ułatwione zadanie.
Podstawową czynnością jest czyszczenie zewnętrznych, widocznych części brodzika. Najlepiej do tego nadadzą się środki chemiczne, mające właściwości bakteriobójcze, ale trzeba pamiętać, aby nie były drażniące dla skóry.
Jeżeli odpływ wody jest słaby przyczyna leży w niedrożnej rurze odpływowej. Najczęściej praktykowanym sposobem jest wsypanie kilkunastu ziarenek potocznie zwanego „kreta”, czyli związków chemicznych opartych na wodorotlenku i chlorku sodu. Po kontakcie z wodą uwalniają one aktywną pianę, która poradzi sobie z najtwardszym kamieniem. Wiele osób twierdzi, że „wypala” on dziury w rurach i uszczelkach, dlatego też nie można go stosować za często.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak sprawdzić czy żywność jest dobrej jakości?
Jak sprawdzić czy żywność jest dobrej jakości?
Za pomocą profesjonalnego wykrywacza metalu można sprawdzić, czy żywność jest dobrej jakości. Urządzenie to pomaga wykryć wszelkie metalowe przedmioty, które […]
Ostatnie wpisy