Jak dbać o poprawną postawę podczas pracy przy biurku?

Jak dbać o poprawną postawę podczas pracy przy biurku?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej osób pracuje przy komputerze. Wracając do domu, również z niego korzystamy, dlatego przed monitorem spędzamy łącznie nawet kilkanaście godzin na dobę. Aby zmniejszyć ryzyko problemów z kręgosłupem, należy zadbać o prawidłową postawę ciała. Najczęściej podczas pracy przed monitorem pochylamy się, dlatego warto wypracować nawyk prostowania pleców (ściągając łopatki do siebie i lekko w dół). Nie należy również zginać karku, który powinien pozostać prosty. W przeciwnym razie mamy dużą szansę na zmiany zwyrodnieniowe, które mogą przyczynić się do bólów głowy i zaburzeń widzenia. Pomocny w utrzymaniu prawidłowej postawy jest fotel gaming nawet przez kilka godzin dziennie nie powinien wpłynąć na stan naszych pleców. Jego konstrukcja została opracowana specjalnie dla graczy spędzających długie godziny przed ekranem monitora. Jest miękki i wygodny, a także zapewnia prawidłowe podparcie.

Ułożenie dłoni i stóp

Poza wyprostowanymi plecami i karkiem, należy zadbać o ułożenie dłoni. Ręce powinny być odpowiednio podparte. Klawiatura powinna znajdować się bezpośrednio przed nami, tak by podczas patrzenia w dół znajdowała się tuż pod nami. Dłonie ułożone na blacie powinny tworzyć z ramieniem kąt prosty. Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę podczas pracy przy komputerze, jest ułożenie nóg. Uczucie drętwienia nie należy do najprzyjemniejszych, dlatego należy zadbać, by zawsze znajdowały się pod kątem prostym. W ten sposób unikniemy ich cierpnięcia. Świetnym rozwiązaniem jest zakup specjalnej podstawki na stopy, która zwiększa wygodę i komfort podczas siedzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Oryginalne kroje sukien ślubnych
Oryginalne kroje sukien ślubnych
Ślub jest jednym z najważniejszych i najbardziej uroczystych wydarzeń w życiu niemal każdej kobiety. Dlatego też niezwykle istotne znaczenie ma […]
Ostatnie wpisy