Jak najlepiej zachęcić małe dziecko do wzięcia kąpieli?

Jak najlepiej zachęcić małe dziecko do wzięcia kąpieli?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kąpiel dla maluszka bywa naprawdę przerażająca. Duża wanna, chłód powietrza, woda o niedostosowanej temperaturze i rodzice usiłujący sprawić jakieś dziwne, niezrozumiałe dla małego człowieka rytuały, mogą naprawdę przerażać. Pamiętajmy, że jako opiekunowie mamy przed sobą kilka ważnych zadań. Bardzo istotne jest dbanie o higienę dziecka, ale jeszcze ważniejsze jest, by oswoić pociechę z całym procesem i uczynić go milszym, i przyjemniejszym. Dzięki temu bobas o wiele chętniej będzie poddawał się szorowaniu stópek oraz myciu głowy.

Sposoby na udaną kąpiel

W sklepach z akcesoriami dla dzieci znajdziemy mnóstwo przeróżnych gadżetów i kosmetyków, które umilą niemowlakowi, ale także przedszkolakowi kąpiel. W zależności od wieku dziecka mogą to być kule barwiące wodę, pisaki do wanny, czy też piankowe naklejki. Takie zakupy najlepiej jednak zacząć od nabycia termometru do wody w zabawnym kształcie oraz daszku ochronnego ułatwiającego mycie włosów. Kolejnym krokiem jest zakup zabawek, a te znajdziemy choćby pod wymienionym adresem internetowym https://kidesteo.pl/Do-kapieli-c460. Gumowe kaczuszki, wieloryby, kubeczki oraz sikawki sprawią, że raz na zawsze pozbędziemy się problemów z wejściem do wanny. Zyskamy za to nowy, wiążący się z niechęcią do zakończenia doskonałej, wodnej zabawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak powinna wyglądać profesjonalna sala szkoleniowa?
Jak powinna wyglądać profesjonalna sala szkoleniowa?
Zarówno organizując szkolenia, jak i też szukając ich na zewnątrz swojej firmy, dobrze jest wiedzieć jak powinna wyglądać profesjonalna sala […]
Ostatnie wpisy