Jak nauczać dzieci przez dobrą zabawę?

Jak nauczać dzieci przez dobrą zabawę?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzieci najłatwiej przyswajają sobie wiedzę poprzez zabawę. Dzięki swobodnej atmosferze mają śmiałość wyrażania emocji i przekazywania informacji jak postrzegają to, co się dzieje wokoło. Rozrywka połączona z edukacją może przybierać różne formy. Z jednej strony jest możliwość dania maluchowi wyboru zabawy. Z drugiej zaś, to rodzic lub nauczyciel wybiera odpowiednią formę spędzenia czasu. Obie wersje przyczynią się do wzrostu intelektualnego, ponieważ każda z nich uczy czegoś innego.

Ruchowe formy rozrywki i edukacji

Do najczęściej stosowanych form rozrywki i nauki należą zabawy ruchowe. Dzieci uwielbiają biegać, skakać, poznawać świat przez dotyk i podglądanie. Potrafią zwrócić uwagę na listek, mrówkę, pyłek na kwiatkach i na wiele innych drobnych czy ciekawych rzeczy. Jest to wyśmienita okazja, by przekazać im wiedzę na temat tego, co przykuło ich wzrok. Innym sposobem poznawania świata mogą być doznania czuciowe. Warto zachęcać maluchy do chodzenia boso po piasku, bawienia się na śniegu, biegania, podskakiwania, kręcenia się wkoło i tym podobnych czynności ruchowych. Szczególnie istotne będzie uwrażliwienie dziecka na różne formy otaczającego je świata przyrody. Poznawanie szeregu roślin, ich form, czy kolorów, to fascynująca przygoda dla malca. Niech dotknął liść, kwiat, łodygę i zapoznają się z walorami czuciowymi.

Pouczające karty

Bardzo ciekawym sposobem edukowania dziecka są rozwiązania oferowane przez sklep online karty.edu.pl. Prezentowane przez nich karty edukacyjne mogą zawierać litery, dzięki czemu dziecko szybko opanuje alfabet i zacznie stawiać pierwsze kroki w dziedzinie czytania. W następnej kolejności warto nabyć karty z całymi wyrazami lub zdaniami, które zwracają uwagę na poprawną pisownię. Ten rodzaj pomocy może też zawierać inne formy nauczania. Dziecko mogłoby na przykład wybierać karty z różnymi owocami oraz warzywami i starać się odgadywać ich nazwy. Interesującym rozwiązaniem będą tablice edukacyjne z różnymi zawodami i towarzyszącymi im charakterystycznymi akcesoriami. Starsze dziecko mogłoby je dopasowywać do siebie, zapoznając się przy okazji ze specyfiką różnych zajęć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak stylowo urządzić przedpokój?
Jak stylowo urządzić przedpokój?
Zwykle mamy w głowie obraz tego, jak chcielibyśmy urządzić kuchnię, salon czy sypialnię. Jednak przedpokojowi większość osób poświęca mało uwagi, […]
Ostatnie wpisy