Jak nauczyć się dziergać na drutach

Jak nauczyć się dziergać na drutach
modna-wiedza
Hobby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podobają się Wam piękne szaliki i chusty robione na drutach? Są one bardzo wygodne i ciepłe. Może czas spróbować samemu zrobić sobie taką chustę lub czapkę? Nie wiecie jednak jak nauczyć się dziergać na drutach? Spróbujemy Wam to wyjaśnić.

Dzierganie nad wcale nie jest takie trudne

Zaczynając swoją przygodę z robótkami na drutach, warto wyposażyć się w odpowiedni do tego sprzęt. W pierwszej kolejności kupcie bądź pożyczcie od babci, ciotki lub koleżanki druty. Kolejną rzeczą jest włóczka, pamiętajcie, by dobrać jej grubość do rozmiaru drutów. Mając druty i włóczkę możecie zacząć dziergać.
Robienie na drutach wymaga od nas dużej dozy cierpliwości. Potrzeba trochę czasu, by się wszystkiego nauczyć. Na początku trzeba nauczyć się nabierać oczka na druty. Gdy ta czynność będzie już opanowana, proponujemy ćwiczyć przerabianie oczek lewych na prawe oraz prawe na lewe. Ostatnim etapem jest umiejętność zamykania oczek. Podczas nauki możecie posiłkować się filmami, które znajdują się m.in. na stronie https://rebecadelana.pl.

Gdy już poczujecie się pewnie, zapraszamy do wykonania prostego projektu takiego jak czapka, szalik czy podkładka pod kubek. Z pewnością będzie to od Was wymagało dużo pracy i wytrwałości, ale efekt Was zachwyci i w niedługim czasie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie badania zleca hematolog?
Jakie badania zleca hematolog?
Jedną z ważnych dziedzin medycyny jest hematologia, zajmująca się układem krwiotwórczym i wszelkimi chorobami związanymi bezpośrednio z krwią. Do najpowszechniejszych […]
Ostatnie wpisy