Jak odświeżyć wygląd okien PCV?

Jak odświeżyć wygląd okien PCV?
modna-wiedza
Budowa
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od założenia pierwszych okien PCV minęło już ponad 20 lat. To dało nam ogólny pogląd na trwałość oraz stan ram po tak długim czasie. Wnioski są takie, że tzw. plastiki charakteryzują się o wiele większą trwałością niż montowane kiedyś wersje drewniane. Niestety nawet na syntetycznej nawierzchni czas odciska swoje piętno. Zmienne warunki atmosferyczne, ostre słońce oraz nie zawsze prawidłowa pielęgnacja nie wpływają na funkcjonalność ram, ale na pewno niekorzystnie oddziałują na wygląd. Jeśli zatem mamy okna PCV, które nie prezentują się tak dobrze, jak kiedyś, pomyślmy o ich odświeżeniu.

Okna jak nowe

Przebarwione ramy, zarysowania oraz inne uszkodzenia wizualne nie muszą oznaczać wymiany okien na nowe. Czasami wystarczy troszkę o nie zadbać. Na początek sprawdźmy, czy od strony technicznej wszystko działa tak, jak powinno. Konieczne może być smarowanie zawiasów lub ich wyregulowanie. Gdy już to zrobimy, zabierzmy się za kosmetykę. Ramy plastikowe odświeżymy za pomocą specjalnej farby do tego typu powierzchni. Takie produkty kupimy pod tym adresem internetowym https://www.majic.pl/sklep/pl/farby/farby-do-okien/farba-do-okien-pcv/. Pamiętajmy, by przed malowaniem zabezpieczyć szkło oraz uszczelki. Konieczne będzie również odtłuszczenie i zmatowienie ram, by kolor dobrze się trzymał. Postępując według wskazań producenta, będziemy mogli cieszyć się oknami wyglądającymi jak nowe. Taka farba jest odporna na odpryski, dzięki czemu ramy będą wyglądać idealnie przez wiele następnych lat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co zrobić z ubraniami, które wyszły z mody?
Co zrobić z ubraniami, które wyszły z mody?
Trudno zaprzeczyć stwierdzeniu, iż trendy mody zmieniają się jak szalone. Spodnie, które jeszcze pół roku temu widniały na pierwszych stronach […]
Ostatnie wpisy