Jak postawić domek na działce?

Jak postawić domek na działce?
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Domek letniskowy to marzenie bardzo wielu osób, gdyż taki obiekt idealnie nadaje się do zamieszkania w trakcie urlopowego relaksu. Gwarantuje on dużą swobodę, której z pewnością nie uświadczymy w hotelu czy ośrodku wypoczynkowym. Poza tym pobyt we własnym domku nie generuje dodatkowych kosztów, jakie musielibyśmy ponieść w związku z opłatą za pokój. Ogromną popularnością cieszą się zwłaszcza domki drewniane piętrowe na działkę – ich budowa jest bowiem stosunkowo tania, a dodatkowo odznaczają się dobrymi właściwościami termicznymi. 

Nie zapomnij o przepisach prawa 

Przed przystąpieniem do budowy własnego domku na działce musimy koniecznie zapoznać się ze stosownymi przepisami prawa budowlanego, dzięki czemu dowiemy się, jakie wymagania powinny zostać spełnione. Jeśli zamierzamy postawić obiekt o powierzchni nie większej niż 25 metrów kwadratowych, pełniący funkcję domku letniskowego albo altany, wówczas prawdopodobnie unikniemy obowiązku uzyskania zezwolenia. Przy większych budynkach jest ono jednak wymagane. Obecnie wyjątkowo dużym powodzeniem cieszy się stawianie niewielkich domów z drewna nowoczesnych (zarówno parterowych, jak i piętrowych), ponieważ są one wytrzymałe i proste w konserwacji, a dodatkowo doskonale się prezentują. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, iż można je z powodzeniem wybudować w tempie iście ekspresowym (nawet w kilka dni) – wystarczy zakupić gotową konstrukcję składającą się z prefabrykowanych elementów. Są one dostępne w różnorodnych rozmiarach oraz stylistyce, a często też wyposażone w funkcjonalny taras albo balkon. To zdecydowanie najwygodniejszy i całkiem niedrogi sposób na własny domek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaką kawę zainwestować aby cieszyć się wyjątkowym smakiem?
W jaką kawę zainwestować aby cieszyć się wyjątkowym smakiem?
Kawa to wyjątkowy napój, który spożywamy do posiłków, ale również oddzielnie, aby dodać sobie energii lub poczuć jej wyjątkowy smak. […]
Ostatnie wpisy