Człowiek i styl

Jak się robi pierścionki?

20 maja 2018

To jak się robi pierścionki stanowi niezwykle ciekawy temat. Najważniejszym elementem, który powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego zakładu złotniczego, są odpowiednie narzędzia. To właśnie one przyczyniają się do możliwości wytwarzania biżuterii, a także dokonywania jej napraw. Nawet bardzo droga biżuteria może zostać wykonana przy użyciu dość prostych narzędzi. Złote pierścionki bywają wytwarzane są przy użyciu dmuchawki ustnej, która spełnia rolę palnika do lutowania, miseczki wykonanej z ceramiki oraz węgla drzewnego, który wytwarza temperaturę potrzebną do topienia złota.

Złotnicy używają także odpowiednich lamp, młotków, rozmaitych pił lub brzeszczotów oraz oczywiście szczypiec. Materiał, na przykład złoto musi znajdować się w formie płynnej, którą następnie można w odpowiedni sposób ukształtować. To jaki kształt przybierze biżuteria w formie ostatecznej jest zależne od życzenia klienta lub od panujących trendów.

Dla przykładu, obecnie do łask wracają złote pierścionki. Do niedawna większym zainteresowaniem od nich cieszyły się srebrne wyroby w zimnym odcieniu. Jednak projektanci coraz częściej lansują żółtą barwę złota jako o wiele bardziej atrakcyjną. Na rynku królują zatem złote pierścionki o dość dużej objętości, które uzupełnione są jasnymi cyrkoniami, niebieskimi szafirami lub czerwonymi rubinami. Małe pierścionki nie cieszą się już uznaniem, a klientki o wiele częściej decydują się na zakup bardziej okazałej biżuterii. Wyjątek stanowią pierścionki zaręczynowe, które powinny być balansem pomiędzy skromnym, a strojnym projektem.

Bogaty wybór biżuterii oferuje np. Lisiewski – Jubiler online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *