Jak sprawdzić czy opony nadają się już do wymiany?

Jak sprawdzić czy opony nadają się już do wymiany?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Opony są elementem wyposażenia samochodu, które ulegają szybkiej eksploatacji. Mają one ogromny wpływ na komfort, a także bezpieczeństwo jazdy samochodem. W momencie, gdy ich bieżnik zużyje się, konieczna jest ich wymiana na nowe. Każdy właściciel samochodu powinien więc wiedzieć, kiedy koniecznie należy to zrobić.

Kiedy konieczna jest wymiana opon samochodowych?

Ocenę stanu bieżnika najlepiej jest wykonywać na ściągniętym kole, ponieważ wtedy dokładnie będziemy mogli obejrzeć opony z każdej strony. Bieżnik nie może być mniejszy niż 1,6cm. Jeśli więc jego głębokość przekracza tę normę konieczna jest ich wymiana. W przypadku opon zimowych parametr ten nie może być niższy niż 4mm, ponieważ może to bardzo negatywnie wpłynąć na to, jak samochód będzie trzymał się drogi. Jest to szczególnie ważne podczas jazdy po zaśnieżonej i oblodzonej drodze. Do zmierzenia wysokości bieżnika przyda się suwmiarka. Można także w tym celu użyć zapałki lub długopisu, na którym należy zaznaczyć linią wysokość, a następnie zmierzyć ją za pomocą linijki. Opony trzeba również obejrzeć pod kątem wszelkich nierówności, jakie mogą się na nich pojawić. Powinny zaniepokoić nasz wszelkie wybrzuszenia, pęcherze oraz rozwarstwienia. Warto zwrócić uwagę także na to, czy bieżnik zużywa się równomiernie na całej długości opon. Jeśli nie, może to oznaczać, że koła są źle wyważone i konieczne jest ich właściwe ustawienie. Jeśli stwierdzimy, że konieczna jest wymiana opon na nowe powinniśmy zapoznać się z ofertą dostępną na stronie https://plusgum.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zbiorniki na deszczówkę – dlaczego warto go mieć?
Zbiorniki na deszczówkę – dlaczego warto go mieć?
Retencjonowanie wody może okazać się niezbędne do tego, aby mieć pozytywny wpływ na stan środowiska naturalnego. W związku z negatywnymi […]
Ostatnie wpisy