Jak uchronić samochód przed uszkodzeniem?

Jak uchronić samochód przed uszkodzeniem?
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakiś czas temu chromowane rury były częścią każdego prawdziwego samochodu terenowego, a obecnie orurowanie samochodu boczne i frontowe jest elementem nieco mniej popularnym, bo pojawiły się różnego rodzaju plastikowe listwy ochronne, które mają charakterystyczną fakturę powierzchni i co najważniejsze czasami wyglądają tak jak włókno węglowe.

Lecz w pewnych kręgach to orurowanie boczne i frontowe nadal jest modne i to nie tylko w przypadku typowych samochodów terenowych. Także w przypadku busów z dziewięcioma miejscami siedzącymi to rozwiązanie jest dość popularnym, a niektórzy orurowanie boczne zakładają też do auta typu SUV, po to by wyglądało tak jak rasowa terenówka. Kluczowe znaczenie ma też i to, że to orurowanie boczne z chromowanych stalowych rur ma też styl którego brak plastikowym nakładkom na progi. No a plastiki mają też skłonność do odrywania się, a spore rury dość wielu uzna za element niezwykle solidny.

Lecz plastik też się sprawdza i mowa tu głównie o plastikowych nakładkach na progi samochodowe. Nakładki te są widoczne po otworzeniu drzwi i chronią progi przed uszkodzeniem. Mowa tu o uszkodzeniu które się pogłębia podczas wsiadania do auta, bo gdy do niego wsiadamy to dość często szorujemy butami o progi i dlatego te wewnętrzne plastikowe nakładki na progi są sensownym rozwiązaniem. Równie istotne są nakładki na spód progu które też pełnią funkcję ochronną. Tego typu detale ochronne się przydają, ale najczęściej mają je modele klasy premium w przypadku opcji standardowej. No a gdy chcemy tego typu osłony mieć w tanim aucie miejskim, to niestety musimy dopłacić przy zakupie lub zakupić nie markowe nakładki w przypadku używanego auta miejskiego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wyprawa na quadach – dostarcz sobie niezapomnianych wrażeń
Wyprawa na quadach – dostarcz sobie niezapomnianych wrażeń
Poszukujesz ciekawego pomysłu na wyjazd integracyjny? A może po prostu chcesz obcować z naturą, podnosząc sobie przy tym poziom adrenaliny? […]
Ostatnie wpisy