Jak uchronić się przed wzrokiem ciekawskich?

Jak uchronić się przed wzrokiem ciekawskich?
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osłony okienne pełnią różnorodne funkcje: od ozdobnych, przez ochraniające, po zasłaniające. Nierzadko wykorzystywane są właśnie jako remedium na ciekawski wzrok zaglądający wprost przez szybę. Jakie osłony zastosować, by uniknąć zaglądania w okna lub uniemożliwić podglądanie? Poniżej kilka pomysłów na efektywne powstrzymanie gapiów.

I koniec z podglądaniem

Klasycznym pomysłem są rolety oraz żaluzje, jednak rozwiązanie takie posiada plusy, jak i minusy. Aby żaluzje spełniały swoją rolę, powinny być przez cały czas opuszczone, a niestety nie zawsze jest to możliwe. Mimo że osłonimy okna od wścibskiego wzroku, to zasłonimy też dopływ światła. Bardzo atrakcyjnym pomysłem są jednak rolety rzymskie, które można podwinąć na odpowiednią wysokość, a ich estetyczny wygląd doda uroku każdemu pomieszczeniu. Jeśli chodzi o osłanianie okna, to wartym rozważenia pomysłem mogą być rolety typu dzień noc, których poziome pasy można dowolnie ustawiać, tym samym regulując dopływ słońca i widoczność z zewnątrz. Podobnie zresztą jak każda roleta, która co prawda skutecznie odgrodzi od świata zewnętrznego, ale zwłaszcza ta wykonana z grubszego materiału, całkowicie zaciemni pomieszczenie. Najnowszym rozwiązaniem są plisy. Mogą występować w kilku różnych kształtach, a dodatkowo zasłaniać okna od dołu. Ponadto świetnie poddają się czyszczeniu i sprawdzają się także jako osłona okien dachowych.

Klasycznym rozwiązaniem są firany. Lepiej wybrać w tej sytuacji długie, grube materiały o słabej przepuszczalności, by lepiej zasłaniały okna. Dodatki do nich można znaleźć tutaj: https://rolety.eu/pl/4-karnisze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Centrala telefoniczna – wszystko co musisz wiedzieć
Centrala telefoniczna – wszystko co musisz wiedzieć
Centrala telefoniczna to rodzaj centrali, która obsługuje cały ruch telefoniczny w danym obszarze geograficznym. Pierwsze centrale telefoniczne były ręczne, ale […]
Ostatnie wpisy