Jak uzyskać dopłatę do zaniżonego odszkodowania?

Jak uzyskać dopłatę do zaniżonego odszkodowania?
modna-wiedza
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wykupienie polisy powinno gwarantować nam pełne bezpieczeństwo. Niestety często zdarza się, że w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia np. stłuczki, firmy ubezpieczeniowe nie rekompensują nam w pełni poniesionych strat. Jednak czy zawsze musimy zgadzać się z niekorzystną dla nas decyzją ubezpieczyciela? Nie, istnieją bowiem sposoby na to, aby odzyskać pieniądze, które nam przysługują.

Reklamacja ubezpieczenia

W przypadku, kiedy ubezpieczyciel nie zamierza wypłacić odszkodowania w kwocie odpowiadającej szkodom przez nas poniesionym, należy wystosować reklamację. Oczywiście musimy pamiętać, aby odpowiednio ją uzasadnić. Niezbędne w tej sytuacji będą dokumenty od niezależnego rzeczoznawcy, przedstawiające prawdziwą wartość naprawy naszego pojazdu. Jeśli mimo zgłoszenia reklamacji, instytucja ubezpieczeniowa nadal nie wyraża chęci przychylenia się do naszych wniosków, wówczas rozwiązaniem może być złożenie pozwu sądowego. W tym celu należy udać się do sądu rejonowego, który znajduje się najbliżej miejsca naszego zamieszkania.

Pomoc odpowiedniej instytucji

Jeśli nie czujemy się na siłach w walce z towarzystwem ubezpieczeniowym, najlepiej będzie skorzystać z pomocy instytucji, zajmującej się dopłatami do zaniżonych odszkodowań, np.  https://bydgoszcz.cewik.pl/. Tego typu podmiot weryfikuję kosztorys, przygotowany przez ubezpieczyciela i wypłaca należne nam środki. W ten sposób mamy szansę na odzyskanie pieniędzy w kwocie, o którą została zaniżona nasza polisa. Dzięki temu zyskamy nie tylko brakującą sumę, ale również zaoszczędzimy sobie mnóstwa niepotrzebnych nerwów. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pompy do klimatyzatorów – która jest najlepsza?
Pompy do klimatyzatorów – która jest najlepsza?
Pompka do skroplin to jeden z najważniejszych elementów, których nie może zabraknąć podczas instalacji klimatyzacji. Jest to szczególnie ważne w […]
Ostatnie wpisy