Jak wybór oświetlenia może się przełożyć na wystrój i odbiór wnętrza?

Jak wybór oświetlenia może się przełożyć na wystrój i odbiór wnętrza?
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stając przed wyborem oświetlenia do naszego domu, możemy poczuć się lekko przytłoczeni ilością produktów dostępnych w sklepach. Nie warto jednak traktować tej czynności po macoszemu, gdyż to, na jaką formę się zdecydujemy, wpłynie na styl oraz odbiór całego pomieszczenia.

Rodzaje lamp

Do wyboru mamy klasyczne żyrandole, kinkiety, plafony, lampy stojące, biurkowe… Popularne staje się nowoczesne oświetlenie pasujące do wnętrz w stylu industrialnym czy minimalistycznym. Produkty zaprojektowane są według aktualnych trendów. Jeśli szukamy czegoś, co przyciągnie uwagę swoim wyjątkowym wyglądem i kolorystyką, z pewnością znajdziemy lampę odpowiednią dla siebie. Obecnie modne są ozdobne żarówki w różnych kształtach, kolorach, wzorach. To bardzo oryginalna propozycja, która z pewnością nada wnętrzom charakteru.

Wpływ na wystrój

Wybór oświetlenia zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać. Światło w aranżacji ma olbrzymie znaczenie:      

– działa na samopoczucie,

– buduje nastrój,

– jest formą dekoracji,

– pomaga w pracy.

Być może w salonie zależy nam na dużej ilości światła, ale w sypialni wolelibyśmy bardziej przygaszone? Świadomie wybierając rodzaj lampy i natężenie, możemy otrzymać różnorodne efekty.

Powinniśmy zwrócić uwagę na barwę. Ciepłe światło wprowadza przytulny nastrój i działa relaksująco, wzmacnia ciepłe kolory. Natomiast zimne pobudza do pracy i współgra z chłodną kolorystyką. Na kolor światła wpływają klosze do żyrandoli, więc także mogą ciekawym rozwiązaniem w tworzeniu wystroju.

Podsumowanie

Lampy mają kluczowe znaczenie w aranżacji wnętrz. Możemy uczynić z nich centralny element dekoracyjny lub wpływać na atmosferę domu w bardziej subtelny sposób.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na jakie elementy zwrócić uwagę, przy zakupie nowego samochodu?
Na jakie elementy zwrócić uwagę, przy zakupie nowego samochodu?
Kupno nowego samochodu zawsze jest wyzwaniem. Trzeba zgromadzić środki na zakup, czasem zaciągnąć kredyt w banku, wybrać odpowiedni model, a […]
Ostatnie wpisy