Jak wybrać dobrą kamerę ip?

Jak wybrać dobrą kamerę ip?
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przeznaczenie urządzenia

Kamera IP to nowoczesne urządzenie, którego podstawowym zadaniem jest rejestrowanie obrazu i przesyłanie go do sieci za pomocą kabla lub WiFi. Dzięki niemu użytkownik z dostępem do Internetu może w dowolnym miejscu na świecie zobaczyć co dzieje się w zasięgu działania urządzenia. Tego rodzaju sprzęt jest coraz powszechniej wykorzystywany do monitoringu zarówno przez przedsiębiorców, jak i osoby prywatne. Przed zakupem kamery IP warto zastanowić się nad jej przeznaczeniem. Urządzenia, które będą wykorzystywane na zewnątrz, muszą posiadać wzmocnioną obudowę i wykazywać dużą odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Wiele ciekawych produktów dostępnych jest na stronie voip24sklep.pl. Szukając dobrego modelu, warto również zwrócić uwagę na sposób jego montażu oraz łatwość konfiguracji.

Parametry, na które warto zwrócić uwagę

Żeby obraz na kamerze IP był wyraźny i ostry urządzenie to musi charakteryzować się dużą rozdzielczością. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup sprzętu rejestrującego obraz w jakości FullHD. Niektóre kamery są dodatkowo wyposażone w system podczerwieni pozwalający na rejestrowanie obrazu w nocy. Zasięg wynosić może od kilku do kilkudziesięciu metrów. W niektórych modelach producent zdecydował się na zamontowanie detektorów dźwięku oraz ruchów. Kiedy detektor wykryje coś niepokojącego, automatycznie wysyła informację do użytkownika, dzięki czemu może on szybko sprawdzić, co się dzieje w monitorowanym obszarze. Szukając dobrej kamery IP, należy zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanego obiektywu. Im szerszy obiektyw, tym większy obszar może rejestrować kamera. Nowoczesny sprzęt powinien być również wyposażony w aplikację pozwalającą na obsługę za pomocą smartfona.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego przewozy busem z Anglii do Polski są nadal popularne?
Dlaczego przewozy busem z Anglii do Polski są nadal popularne?
Popularnym kierunkiem wyjazdów w celach zawodowym są Wyspy Brytyjskie. Można użyć wielu środków transportu. Niestety nie wszystkie można dopasować do […]
Ostatnie wpisy