Jak wybrać ubranko dla psa na chłodną pogodę?

Jak wybrać ubranko dla psa na chłodną pogodę?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pies to oddany przyjaciel człowieka, który potrafi się dla niego poświęcić i okazać mu dozgonną wierność. Dlatego też każdy kto posiada psa powinien odwdzięczyć mu się tą samą dobrocią. Chodzi tu przede wszystko o należyte karmienie, pielęgnowanie, ale również ubieranie. Tak, psy też mogą nosić ubrania i wbrew pozorom, jest to całkiem popularna praktyka. Ubranka dla czworonogów występują w wielu formach i dzielą się zarówno na te letnie, jak i jesienne oraz zimowe. Jak odpowiednio wybrać te drugie?

Ubranka dla psa – co będzie najlepsze na chłód i zimno?

Wybierając ubranko przeznaczone na chłodniejsze dni, warto kierować się przede wszystkim materiałem. Musi to być tworzywo ciepłe i nieprzepuszczające wilgoci, dzięki czemu będzie w stanie zapewnić właściwy komfort termiczny. Dobrze jeśli chroni jednocześnie przed wiatrem, który jak wiadomo może dodatkowo obniżać wyczuwalną temperaturę. Rozmiar ubranka powinien być dobrze dopasowany, ponieważ w przeciwieństwie do tych letnich, tutaj ważne jest zminimalizowanie uciekania ciepła. Przykładem takich ubrań będą różnego rodzaju golfy, czy też kombinezon dla psa, który będzie szczelny i należycie spasowany. Warto wspomnieć również o płaszczach i kurtkach, które będą w dodatkowy sposób przystosowane do ochrony przed deszczem. Mogą to być modele z kapturem, który nie powinien psu przeszkadzać, a z całą pewnością będzie stanowił pozytywny akcent, dbający o zagrzanie głowy, oczywiście w razie potrzeby. Wybierając takie ubranie będzie można być pewnym, że psiak odczuje optymalny komfort podczas chłodnej pogody.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób możemy walczyć z otyłością naszego psa?
W jaki sposób możemy walczyć z otyłością naszego psa?
Czy nasze zwierzę domowe wygląda na troszeczkę zbyt rozpieszczone? Psia otyłość to poważny problem. Podobnie jak u człowieka, może powodować […]
Ostatnie wpisy