Jak wygląda rekrutacja pracowników z zagranicy w Polsce?

Jak wygląda rekrutacja pracowników z zagranicy w Polsce?
modna-wiedza
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej firm decyduje się na zatrudnianie obcokrajowców, gdy brakuje im chętnych na niektóre stanowiska. Z kolei potencjalnych pracowników z zagranicy nie brakuje. Zatrudnianiem osób z innych krajów można zająć się samemu lub za pośrednictwem agencji, które się w tym specjalizują. Najważniejsze jest dopełnienie wszelkich formalności, aby przyjazd w celu pracy obył się bez komplikacji zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy. 

Osób chętnych do pracy nie brakuje

Ze znalezieniem chętnych do pracy nie powinno być problemu. Szczególnie jeśli korzysta się w tym celu z pomocy kompetentnej firmy. Szczegółowe informacje można sprawdzić np. na stronie http://www.laxowork.pl/rekrutacja-pracownikow-z-ukrainy/. Przed rozpoczęciem pracy należy załatwić jednak konieczne formalności. Oprócz konieczności legalnego pobytu w Polsce, pracownik musi uzyskać zezwolenie na pracę, o które powinien ubiegać się jego przyszły pracodawca. Taki dokument wydawany jest na czas określony. W niektórych przypadkach zezwolenie nie jest wymagane. Taka sytuacja ma miejsce np. gdy cudzoziemiec posiada zezwolenie na pobyt stały w Rzeczypospolitej Polskiej. W przypadku pracy sezonowej obywatele niektórych państw takich jak np. Ukraina, Rosja czy Mołdawia również nie potrzebują zezwolenia. Zatrudniając cudzoziemców należy bardzo przestrzegać wszelkich reguł i zasad, ponieważ można się spodziewać kontroli. Wówczas jedynie posiadanie wszystkich ważnych dokumentów pozwoli na jej pozytywny przebieg i brak komplikacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie można nabyć potrzebne podzespoły do maszyn przemysłowych?
Gdzie można nabyć potrzebne podzespoły do maszyn przemysłowych?
Przemysł jest w dzisiejszych czasach mocno zmechanizowany, co nie dziwi jeśli weźmiemy pod uwagę to, jak bardzo różnego rodzaju urządzenia […]
Ostatnie wpisy