Jak wygląda skok ze spadochronem?

Jak wygląda skok ze spadochronem?
modna-wiedza
Życie i człowiek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skydiving to sport polegający na skokach spadochronowych lub swobodnym spadaniu z samolotu. Skoczkowie nie używają statycznej liny, ale skaczą z poruszającego się samolotu przy użyciu specjalnie zaprojektowanego, zwykle sztywnego, spadochronu.

Skydiving to ekscytujące doświadczenie, którym mogą cieszyć się ludzie w każdym wieku i o różnych zdolnościach fizycznych. Możesz się na nie zapisać na stronie https://www.skydive-wroclaw.com.

Jak wygląda sam skok?

Skok rozpoczyna się od swobodnego spadania trwającego około 30 sekund. Będziesz mógł zobaczyć ziemię pędzącą obok ciebie, jak również horyzont nad tobą. Jeśli spojrzysz w dół, zobaczysz swój spadochron nad głową. Gdy osiągniesz prędkość końcową (maksymalną prędkość, jaką może osiągnąć twoje ciało), nadszedł czas na rozwinięcie spadochronu. Spowoduje to, że przestaniesz spadać i z prędkością około 20-25mph będziesz sunął w dół na ziemię.

Spadochron powinien otworzyć się w ciągu jednej sekundy, ale jeśli tak się nie stanie, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby to zrobić. Po pierwsze sprawdź, czy spadochron nie owinął się wokół twojej nogi lub innej części ciała (jest to tzw. zaplątanie). Upewnij się, że linki są prawidłowo przymocowane, a następnie pociągnij za nie delikatnie, aby upewnić się, że są bezpieczne. Trzecią rzeczą, którą możesz zrobić jest pociągnięcie za linki toggle, które kontrolują ilość powietrza zasysanego do czaszy. Po wykonaniu tych czynności, jeśli nadal nie ma śladu otwierania się czaszy, pociągnij za nią i obserwuj jak nadmuchuje się na twoich oczach!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Parę słów o ekologicznych artykułach do higieny osobistej
Parę słów o ekologicznych artykułach do higieny osobistej
W obecnych czasach, kiedy świadomość ludzi rośnie w wielu obszarach, również ochrona środowiska staje się coraz ważniejsza. Coraz więcej osób […]
Ostatnie wpisy