Człowiek i styl

Jak wykonać pedicure?

15 kwietnia 2020

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach kosmetycznych i domowym zaciszu jest pedicure. To nic innego jak kompleksowa pielęgnacja stóp, polegająca przede wszystkim na zadbaniu o doskonałą kondycję pięt oraz paznokci (doprowadzenie do gładkości, malowanie itp.). Cały ten proces zajmuje zazwyczaj niewiele czasu i jest niezwykle przyjemny – dla wielu kobiet stanowi wręcz swoisty rytuał. Jakie są poszczególne etapy profesjonalnego pedicure?

Prosty sposób na idealny wygląd stóp

Przed przystąpieniem do wykonania pedicure należy się zaopatrzyć w odpowiednie narzędzia, akcesoria, środki higieniczne i kosmetyki, takie jak m.in. nożyczki, pęseta, cążki, pilnik, waciki, frezarka, lakier, podkład itp.. Wszelkie niezbędne produkty kupimy na https://emedical24.pl/pl/c/ARTYKULY-HIGIENICZNO-SANITARNE/90. Pierwszym krokiem jest zawsze usunięcie z paznokci u nóg ewentualnych pozostałości starego lakieru za pomocą zmywacza. Następnie konieczne jest przycięcie i delikatne spiłowanie paznokci w celu nadania im pożądanego kształtu.

Później można przejść do pielęgnacji pięt, polegającej na ich zmiękczeniu (w wodzie z mydłem, oliwką i solą morską, ewentualnie z użyciem specjalnego preparatu), wyeliminowaniu zrogowaciałego naskórka (najlepiej frezarką), zastosowaniu peelingu i dokładnym opłukaniu oraz osuszeniu. Dzięki temu pięty stają się perfekcyjnie gładkie oraz czyste. Wymagane jest ponadto wycięcie nieestetycznych skórek – robi się to z wykorzystaniem ostrych cążek i drewnianego patyczka. Na koniec pozostaje jeszcze odtłuszczenie płytki paznokci zmywaczem, pomalowanie ich bazą podkładową i nałożenie wybranego lakieru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 − pięć =