Jak zabezpieczyć wodomierz przed ingerencją osób niepowołanych?

Jak zabezpieczyć wodomierz przed ingerencją osób niepowołanych?
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wodomierz to ważne urządzenie pomiarowe, dzięki któremu możliwe jest określanie wysokości miesięcznej opłaty za zużytą wodę. Dlatego też o jego sprawne działanie należy stale dbać, nie dopuszczając do jego najmniejszych usterek. Jednym z działań mających pomóc w tym zadaniu jest jego zabezpieczenie przed ingerencją osób niepowołanych. Może się bowiem zdarzyć, że problemy z miernikiem pojawią się właśnie wskutek czynności podejmowanych przez ludzi z zewnątrz. W jaki sposób im zapobiegnąć?

Wodomierz, a jego ochrona przed nieupoważnionymi osobami

W pierwszej kolejności warto zadbać przede wszystkim o jego umiejscowienie. Zgodnie z przepisami, wodomierze zaleca się montować w szybach instalacyjnych tak, aby odczytywanie wskazań, czy też ewentualna konserwacja, były łatwe w przeprowadzeniu. Warto jednak zatroszczyć się również o to, aby miejsce ich zamontowania nie było zbyt łatwo dostępne, gdyż właśnie wtedy osoby niepowołane mogą dostać się do niego bez większych utrudnień. Taka operacja może być jednak niewystarczająca, dlatego niezbędne będą bardziej zdecydowane środki.

Skuteczną ochronę zapewnią plomby do wodomierzy, które warto umieścić po obu stronach urządzenia. Mają one zazwyczaj formę zatrzaskujących się opasek, które skutecznie blokują miernik i ograniczają możliwość manipulacji względem niego. Są wykonane z wytrzymałych i dobrych jakościowo materiałów, najczęściej sztucznych, które usunąć można tylko i wyłącznie poprzez całkowite zniszczenie. Bez wątpienia byłoby ono jednak bardzo trudne. Co więcej, przy każdej próbie ich odgięcia lub zgięcia pojawiają się odbarwienia. Dzięki temu pozostaje na nich ślad, dzięki któremu można dowiedzieć się, czy ktoś próbował się do nich dostać. Taka ochrona z pewnością zapobiegnie niechcianej ingerencji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dbać o prawidłowy stan swojej cery?
Jak dbać o prawidłowy stan swojej cery?
Zadbana skóra i włosy to kobiece atrybuty. Co więcej, promienna i odżywiona cera dodaje pewności siebie i wpływa na doskonałe […]
Ostatnie wpisy