Jak zadbać o wygląd w pracy?

Jak zadbać o wygląd w pracy?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

O sukcesie zawodowym decyduje wiele rozmaitych czynników. Wiedza merytoryczna, umiejętność logicznego myślenia a także zdolność wykonywania pracy pod presją to tylko niektóre z nich. Bardzo ważne jest również to, by należycie się prezentować. Co zrobić by zawsze wyglądać profesjonalnie? Oto kilka sprawdzonych sposobów.

Doskonale wyglądać i znakomicie się czuć

Prawdziwą podstawą jest stosowny ubiór. Musi być dopasowany do specyfiki zajmowanego stanowiska, schludny oraz reprezentatywny. Niedopuszczalne są wygniecione materiały, plamy i inne defekty estetyczne. Dobrze będzie zrezygnować z krzykliwych wzorów i kolorów na rzecz klasycznych, stonowanych barw i prostych krojów. W przypadku kobiet sprawdzą się sukienki sięgające przynajmniej do kolan, garsonki, koszule i eleganckie żakiety. Do tego szykowne botki lub szpilki oraz dobrej jakości torebka i gotowe! Całość dobrze będzie dopełnić subtelnym makijażem i ładnie ułożonymi włosami. U panów sytuacja jest nieco łatwiejsza. Tu najlepiej sprawdzą się garnitury lub zestawienie gustownych spodni z koszulą z kołnierzykiem i nieco bardziej swobodną marynarką. Tak zwany dress code w biznesie odgrywa bardzo dużą rolę dlatego nie należy go bagatelizować.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy warto poddać dach renowacji?
Kiedy warto poddać dach renowacji?
Dachy budynków czy domów często sprawiają, że wygląd całej konstrukcji jest postrzegany jako niezwykle estetyczny. Jednakże coraz gwałtowniejsze zjawiska pogodowe […]
Ostatnie wpisy