Jak zapobiec zwarciu w instalacji elektrycznej w domu?

Jak zapobiec zwarciu w instalacji elektrycznej w domu?
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Możesz pomyśleć, że system elektryczny domu jest jak silnik samochodu. Nie widać jej i nie wiadomo jak działa, ale jeśli się o nią dba, to będzie działać wiecznie.

Niestety, nie jest to prawda. Instalacja elektryczna w Twoim domu składa się z przewodów i innych elementów, które mogą ulec uszkodzeniu z powodu wieku, pogody, a nawet regularnego użytkowania. I w przeciwieństwie do silnika samochodu, jeśli coś pójdzie nie tak z systemem elektrycznym domu, nie ma świateł ostrzegawczych, aby powiedzieć, że jest potrzebna wymiana instalacji elektrycznych Poznań w swoim mieście posiada wiele firm elektrycznych zajmujących się tego typu problemami.

Dobra wiadomość jest taka, że większości problemów elektrycznych można łatwo zapobiec dzięki rutynowej konserwacji. Oto kilka wskazówek:

Regularnie sprawdzaj stan wszystkich gniazdek elektrycznych

Szczególnie tych w pobliżu źródeł wody, takich jak zlewy czy wanny – ponieważ są one bardziej niż inne narażone na zużycie w miarę upływu czasu. Jeśli któreś gniazdko wydaje się luźne lub jeśli zauważysz iskry podczas podłączania do niego przedmiotów, natychmiast wezwij elektryka.

Upewnij się, że nigdzie w domu nie ma gołych przewodów

Jeśli w skrzynce z gniazdkami lub wzdłuż listwy przypodłogowej w pobliżu włącznika światła znajdują się odsłonięte przewody, należy je zakryć taśmą elektryczną przed wezwaniem elektryka. Pamiętaj, aby wyłączyć wszystkie źródła zasilania przed wykonaniem jakichkolwiek prac przy gniazdkach lub włącznikach światła. Jeśli okaże się, że przepalił się bezpiecznik, sprawdź również wyłącznik automatyczny – jeśli jest uszkodzony, zresetuj go, zanim spróbujesz czegoś innego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wybór dywanu – jaki do jakiego pomieszczenia?
Wybór dywanu – jaki do jakiego pomieszczenia?
Jaki dywan wybrać? Często zastanawiamy się, jak udekorować swoje wnętrze. Idealnym elementem do każdego pomieszczenia są dywany. Do jadalni zaleca […]
Ostatnie wpisy