Jakie akcesoria mogą okazać się niezbędne podczas noszenia peruki?

Jakie akcesoria mogą okazać się niezbędne podczas noszenia peruki?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Peruka z włosów syntetycznych bądź naturalnych to wprost znakomite rozwiązanie, gdy zależy nam na szybkiej modyfikacji wyglądu. Poza tym jest to optymalny wybór dla osób zmagających się z łysieniem albo będących w trakcie leczenia nowotworu. Dysponując wysokiej jakości peruką, warto zaopatrzyć się w szereg przydatnych akcesoriów, które ułatwią jej pielęgnację czy upinanie. Mnóstwo takich elementów posiada w swoim asortymencie m.in. profesjonalny sklep internetowy Hair Lux.

Specjalny stojak to absolutne minimum

W przypadku peruki najbardziej użytecznym dodatkiem jest dedykowany stojak przeznaczony stricte do jej bezpiecznego przechowywania. Skutecznie zapobiega on nieestetycznemu odkształcaniu się włosów. Alternatywę stanowi drewniana lub plastikowa główka imitująca głowę człowieka, która kosztuje nieco więcej. Kolejnymi godnymi polecenia akcesoriami są spinki do atrakcyjnego upinania pasm – zróżnicowane pod względem kształtu i barwy. Za uniwersalne uznawane są powszechnie wersje trójkątne i prostokątne w kolorze kremowym, złotym, ewentualnie brązowym (np. ozdobione kryształkami). Oczywiście w podręcznym arsenale nie może również zabraknąć czepków służących do upinania naturalnych włosów znajdujących się bezpośrednio pod peruką. Okazują się one nieocenione zwłaszcza wtedy, gdy pasma są silnie kręcone lub po prostu nadmiernie długie. Oto inne wyjątkowo pożądane akcesoria:

– grzebień kauczukowy o zaokrąglonych i stosunkowo rzadkich zębach (do codziennego czesania peruki),

– statyw podróżny o kompaktowej budowie,

– płyn antyelektrostatyczny w butelce z atomizerem,

– plaster silikonowy do mocowania na linii czoła i skóry głowy,

– welurowa opaska antypoślizgowa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki sprzęt z zakresu IT przyda się w każdym biurze?
Jaki sprzęt z zakresu IT przyda się w każdym biurze?
Biuro to miejsce, gdzie praca jest ściśle uzależniona od nowych technologii. Nowoczesna komputeryzacja sprawiła, że współczesne biura nie obędą się […]
Ostatnie wpisy