Jakie typy kurtek można wyróżnić na rynku odzieżowym?

Jakie typy kurtek można wyróżnić na rynku odzieżowym?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tyle kurtek, ile ludzi 

Kiedyś odzież wierzchnią można było podzielić tylko ze względu na płeć czy porę roku, w której dane obranie mogło być noszone. Klasyfikacja ta od dawna przestała być jednak aktualna, a to ze względu na różnego rodzaju style i mody, które pojawiły się na świecie w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Chociaż mogłoby się wydawać, że głównym zadaniem kurtki jest dawanie jej właścicielowi ciepła oraz chronienie przed niekorzystnymi, szybko zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi, w rzeczywistości to właśnie w tym sektorze branży włókienniczej panuje największa różnorodność. 

Coś dla każdego 

Wśród kurtek wyróżnia się przede wszystkim te przeznaczone do uprawiania różnego rodzaju sportów, na przykład turystyki górskiej czy żeglarstwa, oraz wpisujące się w kanon tzw. mody ulicznej. O ile pierwsza grupa ma przede wszystkim zapewniać komfort podczas aktywności fizycznej, o tyle w drugiej projektanci bardziej stawiają na nowoczesny czy elegancki wygląd, dlatego też wśród modeli tego typu panuje nieco większa różnorodność. Wybierając określoną kolorystykę czy styl, można bowiem emanować pewnymi postawami czy okazywać swoją przynależność do pewnej grupy społecznej, co jest ważne szczególnie dla młodych ludzi. Kurtki Extreme Hobby, dostępne zarówno w wersjach wiosenno-letnich, jak i w postaci grubszych zimowych kurtek puchowych, idealnie nadają się na przykład dla kibiców, ponieważ często produkowane są one w biało-czerwonych barwach i umieszcza się na nich symbole narodowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przyrządy potrzebne do dobrego funkcjonowania warsztatu spawalniczego
Przyrządy potrzebne do dobrego funkcjonowania warsztatu spawalniczego
Dobrze funkcjonujący warsztat spawalniczy jest istotną częścią każdej firmy produkcyjnej lub budowlanej. Sprzęt spawalniczy, materiały eksploatacyjne i szkolenia są niezbędne, […]
Ostatnie wpisy