Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc przewozić pasażerów busami za granicę ?

Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc przewozić pasażerów busami za granicę ?
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Działalność związana z transportem osób jest działalnością regulowaną. Do jej prowadzenia potrzebne są więc odpowiednie zezwolenia i licencje.
Osoby, które będą zarządzać firmą nie mogą być skazane prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa spowodowane umyślnie takie jak: karne, skarbowe, przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, mieniu, obrotowi gospodarczemu, wiarygodności dokumentów i ochronie środowiska. Dodatkowo, przedsiębiorca nie może posiadać zakazu prowadzenia i wykonywania działalności gospodarczej w zakresie transportu drogowego.

Właściciel firmy transportowej w zakresie przewozu osób jest zobowiązany do:
1. posiadania stałej i rzeczywistej siedziby
2. posiadania certyfikatu kompetencji zawodowych
3. posiadania zdolności finansowej umożliwiającej podjęcie działalności gospodarczej
4. uzyskania zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego

W dodatku, właściciel firmy przewozowej (zobacz ofertę np. przewozów Toruń Niemcy) jest zobowiązany do uzyskania licencji wspólnotowej, lub licencji na wykonywanie transportu drogowego w zakresie przewozu osób samochodem osobowym.

Minimum jedna z osób zarządzających przedsiębiorstwem musi posiadać certyfikat kompetencji zawodowych, czyli dokument, który potwierdza posiadane kwalifikacje i wiedzę niezbędną do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie transportu drogowego.
Jeśli przedsiębiorca zajmuje się przewozem ludzi osobiście, podlega też obowiązkowym badaniom lekarskim i psychologicznym. Pierwsze badanie dla kierowców wykonujących przewóz drogowy wykonuje się przed wydaniem świadectwa kwalifikacji zawodowej, a każde kolejne dla kierowców młodszych niż 60lat – w terminie właściwym do ukończenia szkolenia okresowego, ale nie później niż do dnia wydania świadectwa kwalifikacji zawodowej, które potwierdza ukończenie szkolenia okresowego.

Jeśli po zapoznaniu się z tymi informacjami nadal chcesz założyć firmę transportową, kolejnym krokiem będzie zapoznanie się z zapotrzebowaniem potencjalnych klientów. Sprawdź na jakich trasach brakuje busów, wpisując frazy takie jak: busy Bydgoszcz Niemcy, busy Kraków Holandia, busy Wrocław Austria. Przeanalizuj dane i zacznij tworzyć swój biznesplan.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie rozwiązania pozwolą chronić towar przed uszkodzeniem?
Jakie rozwiązania pozwolą chronić towar przed uszkodzeniem?
Doskonale rozwinięty rynek konkurencyjny skłania firmy do wdrażania innowacyjnych rozwiązań, dostosowanych do specyfiki branży. Ofertę produktów i usług trzeba przedstawić […]
Ostatnie wpisy