Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc przewozić pasażerów busami za granicę ?

Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc przewozić pasażerów busami za granicę ?
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Działalność związana z transportem osób jest działalnością regulowaną. Do jej prowadzenia potrzebne są więc odpowiednie zezwolenia i licencje.
Osoby, które będą zarządzać firmą nie mogą być skazane prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa spowodowane umyślnie takie jak: karne, skarbowe, przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, mieniu, obrotowi gospodarczemu, wiarygodności dokumentów i ochronie środowiska. Dodatkowo, przedsiębiorca nie może posiadać zakazu prowadzenia i wykonywania działalności gospodarczej w zakresie transportu drogowego.

Właściciel firmy transportowej w zakresie przewozu osób jest zobowiązany do:
1. posiadania stałej i rzeczywistej siedziby
2. posiadania certyfikatu kompetencji zawodowych
3. posiadania zdolności finansowej umożliwiającej podjęcie działalności gospodarczej
4. uzyskania zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego

W dodatku, właściciel firmy przewozowej (zobacz ofertę np. przewozów Toruń Niemcy) jest zobowiązany do uzyskania licencji wspólnotowej, lub licencji na wykonywanie transportu drogowego w zakresie przewozu osób samochodem osobowym.

Minimum jedna z osób zarządzających przedsiębiorstwem musi posiadać certyfikat kompetencji zawodowych, czyli dokument, który potwierdza posiadane kwalifikacje i wiedzę niezbędną do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie transportu drogowego.
Jeśli przedsiębiorca zajmuje się przewozem ludzi osobiście, podlega też obowiązkowym badaniom lekarskim i psychologicznym. Pierwsze badanie dla kierowców wykonujących przewóz drogowy wykonuje się przed wydaniem świadectwa kwalifikacji zawodowej, a każde kolejne dla kierowców młodszych niż 60lat – w terminie właściwym do ukończenia szkolenia okresowego, ale nie później niż do dnia wydania świadectwa kwalifikacji zawodowej, które potwierdza ukończenie szkolenia okresowego.

Jeśli po zapoznaniu się z tymi informacjami nadal chcesz założyć firmę transportową, kolejnym krokiem będzie zapoznanie się z zapotrzebowaniem potencjalnych klientów. Sprawdź na jakich trasach brakuje busów, wpisując frazy takie jak: busy Bydgoszcz Niemcy, busy Kraków Holandia, busy Wrocław Austria. Przeanalizuj dane i zacznij tworzyć swój biznesplan.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Części do koparek budowlanych, które należy regularnie wymieniać
Części do koparek budowlanych, które należy regularnie wymieniać
Koparki to ciężkie maszyny wykorzystywane na placach budowy. Pełnią niezwykle istotną rolę, ponieważ w znacznym stopniu ułatwiają wykonywanie wszelkich robót […]
Ostatnie wpisy