Kiedy powinniśmy rozważyć usunięcie chorego drzewa z naszej posesji?

Kiedy powinniśmy rozważyć usunięcie chorego drzewa z naszej posesji?
modna-wiedza
Życie i człowiek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drzewa są pięknym elementem naszego krajobrazu. Zapewniają cień, oferują pożywienie i schronienie dla dzikich zwierząt, a nawet pomagają zmniejszyć skutki globalnego ocieplenia poprzez pochłanianie dwutlenku węgla. Ale drzewa mogą być również niebezpieczne. Kończyny drzew, które odłamują się podczas burzy lub silnych wiatrów, mogą stanowić zagrożenie dla ludzi, zwierząt domowych i mienia. Przycinanie chorych gałęzi może zapobiec ich odłamaniu, ale niektóre drzewa mogą być zbyt niebezpieczne, aby pozostać w pobliżu – zwłaszcza jeśli znajdują się w pobliżu linii energetycznych lub innych urządzeń elektrycznych. Wtedy zalecana jest wycinka drzew Kraków, na swoim terenie posiada firmy, które oferują usługi wycinania drzew.

Kiedy powinniśmy rozważyć usunięcie chorego drzewa z naszej posesji? Odpowiedź zależy od kilku czynników:

Jakie drzewa znajdują się na Twojej posesji?

Przed podjęciem decyzji o usunięciu drzewa należy zorientować się, jakie rodzaje drzew znajdują się na Twojej posesji. Wiele rodzajów drzew ma przewagę nad innymi, jeśli chodzi o wielkość, tempo wzrostu i ogólny stan zdrowia. Na przykład klony są popularnymi drzewami ozdobnymi, ponieważ jesienią wypuszczają kolorowe liście, ale są też znane z tego, że w okresie wiosennego pylenia (marzec-kwiecień) produkują sok, który u niektórych osób może wywoływać reakcje alergiczne.

Ile lat ma drzewo?

Usuwanie starszych drzew jest zwykle droższe niż młodszych, ponieważ są one większe i wymagają więcej pracy. Wiek drzewa nie powinien być czynnikiem decydującym o tym, czy należy je usunąć, czy nie. Jeśli masz starsze drzewo, które jest chore, umierające lub martwe, można je usunąć i zastąpić innym. Można również rozważyć zachowanie określonego rodzaju drzewa, ponieważ zapewniają one cień i tworzą prywatność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy drewno pasuje do łazienki?
Czy drewno pasuje do łazienki?
Urządzając łazienkę, można się zastanawiać, czy do jej wystroju użyć drewna. Wydaje się bowiem, że do jej wykończenia dużo lepiej […]
Ostatnie wpisy