Kiedy warto pomyśleć o zatrudnieniu opiekuna do osoby starszej?

Kiedy warto pomyśleć o zatrudnieniu opiekuna do osoby starszej?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choroba albo niepełnosprawność bliskiej osoby jest trudnym przeżyciem dla całej rodziny. Szczególnie kiedy wymagana jest częsta lub stała troska o chorego. Jak zorganizować opiekę, kiedy pracujemy poza domem? Jeszcze większy problem jest, kiedy niesprawny mieszka sam, czasem daleko od nas i nie mamy możliwości częstego doglądania.

Gdzie możemy szukać pomocy?

Z pomocą przychodzą podmioty świadczące usługi opiekuńcze, takie jak firma Almach. Wykwalifikowany personel może całkowicie przejąć opiekę nad chorym w jego domu lub pomóc nam w codziennych zadaniach. W zakres obowiązków opiekuna może wchodzić dbanie o higienę pacjenta, zmiana ubrania, bielizny i pościeli. Ponadto podawanie leków, przygotowywanie posiłków, pomoc w załatwieniu różnego rodzaju spraw urzędowych. Wykonywanie różnych czynności domowych jak sprzątanie, pranie, robienie zakupów, zmywanie naczyń. Ważne też, że pracownik pomoże w sprawach medycznych, jak wizyta lekarza.

Zadaniem opiekuna jest także zorganizowanie czasu wolnego i rozwój zainteresowań chorego. Dodatkowo, co jest niezmiernie ważne, także codzienne wsparcie psychologiczne. Opieka zatrudnionej osoby może trwać od jednej do wielu godzin dziennie i jest możliwość refundacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakiego typu znaki są kluczowe dla zachowania pełnego bezpieczeństwa na drodze?
Jakiego typu znaki są kluczowe dla zachowania pełnego bezpieczeństwa na drodze?
Każdy kierowca samochodu wie jak trzeba być uważnym podczas jazdy, ile czasami niewiele trzeba aby doszło do nieszczęśliwego wypadku. Bardzo […]
Ostatnie wpisy