Technologie & IT

Klimatyzacja – w jakich pomieszczeniach powinna być?

21 lipca 2021

Panujące w ostatnich latach upały, które rok do roku zaczynają się coraz wcześniej, spowodowały, że coraz więcej osób w Polsce rozważa montaż klimatyzacji. Nie jest to nic zadziwiającego, ponieważ większość budynków, a już szczególnie bloków w zabudowie miejskiej, nie została stworzona z myślą o takich warunkach. Mieszkając w blokowisku można się niemalże ugotować już nie tylko w lipcu, ale nawet pod koniec maja. Nic też nie wskazuje na to, żeby w kolejnych latach sytuacja ta miała ulec zmianie. Jednakże decydując się na klimatyzację, trzeba poważnie rozważyć to, w jakich pomieszczeniach powinna być ona zamontowana, żeby działać optymalnie i przynosić ożywczy chłód.

Klimatyzacji raczej nie montuje się w łazienkach

Stosuje się tam nawiewniki powietrza oraz ogrzewanie podłogowe lub kaloryfery. Można by się pokusić o łazienkowy klimatyzator w domu jednorodzinnym, ale w bloku jest to zazwyczaj niemożliwe ze względu na brak możliwości wyprowadzenia wylotu gorącego powietrza poza budynek. Rzadko widuje się ją także w kuchniach. Są to małe pomieszczenia i nawet klimatyzator o niewielkiej mocy, byłby do nich po prostu za mocny.

Najlepszym rozwiązaniem jest dobranie klimatyzacji do pokoju dziennego oraz sypialni. Na tej stronie internetowej https://www.klimatyzatoryhitachi.pl/ można dowiedzieć się, jaka powinna być jego moc w zależności od metrażu pomieszczenia. Przyjemne zimno i tak będzie roznosić się swobodnie po całym lokalu, a wywiew powietrza można w łatwy sposób wyprowadzić na zewnątrz, nie przysparzając sobie dodatkowych problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *